امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۱/۰۷
تاریخ انتشار:۲۳/ ۰۴/ ۱۳۹۵
معاون پژوهشی دانشگاه گیلان:

معاون پژوهشی دانشگاه گیلان: صنعت گردشگری به عنوان مهم‌ترین بخش اقتصادی در کشورهای مختلف در حال توسعه و گسترش است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رضوان خبر ؛ سمینار آموزشی توانمند سازی دهیاران روستاهای گردشگری استان گیلان به میزبانی شهرستان رضوانشهر برگزار گردید.

این سمینار که در سالن اجتماعات فرمانداری رضوانشهر با حضور مسئولین استانی و شهرستانی و دهیاران روستاهای هدف گردشگری استان و دهیاران شهرستان رضوانشهر با سخنرانی اساتید دانشگاه در حوزه گردشگری در راستای ارتقاع سطح علمی و عملی دهیاران و آشنایی با گردشگری عشایری و روستایی و بررسی راهکارهای جذب گردشگر و ماندگاری گردشگران انجام شد.

مجید یاسوری عصر امروز در همایش آموزشی ویژه دهیاران روستاهای هدف گردشگری گیلان با اشاره به اهمیت صنعت گردشگری در اقتصاد کشورها اظهار کرد: صنعت گردشگری به عنوان مهم‌ترین بخش اقتصادی در کشورهای مختلف در حال توسعه و گسترش است.

معاون پژوهشی دانشگاه گیلان با بیان اینکه صنعت گردشگری میلیون‌ها شغل به طور مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می‌کند، تصریح کرد: گردشگری دومین منبع درآمدی در ۴۹ کشور جهان است.

معاون پژوهشی دانشگاه گیلان با اشاره به نقش کلیدی دهیاران در توسعه صنعت گردشگری در روستاها، خاطرنشان کرد: دهیاران با شناخت درست از قابلیت‌های مناطق و برنامه‌ریزی مناسب می‌توانند نقش مهمی در توسعه روستاها داشته باشند.

همچنین هادی پور رئیس میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری شهرستان رضوانشهراعلام نمود :این سمینار در راستای ارتقای سطح علمی و عملی دهیاران با مفاهیم و کاربردی کردن گردشگری عشایری و روستایی و جذب گردشگران برگزار گردید.

لازم به ذکر است که این سومین سمینار آموزشی گردشگری از سوی میراث فرهنگی شهرستان به نمایندگی از اداره کل گیلان به میزبانی شهرستان رضوانشهر برگزار می گردد.  

 در پایان این نشست بازدید میدانی از روستای هدف گردشگری ارده و کارگاه های تولیدی شهرستان انجام شد .

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2016 Rez1khabar.ir