امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۱/۰۹
تاریخ انتشار:۲۶/ ۰۴/ ۱۳۹۵
دسته خبری: اقتصادی, ایران و جهان

وقوع کودتای نظامی در ترکیه و حمله تروریستی در فرانسه، بهای نفت و طلا را تحت تأثیر قرار داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از وبسایت سی ان بی سی، به دنبال انتشار اخباری درخصوص وقوع کودتای نظامی در ترکیه، بهای نفت افزایش یافت. بهای نفت خام برنت با ۱ دلار و ۱ سنت افزایش به ۴۸ دلار و ۹ سنت در هر بشکه رسید. بهای نفت وست تگزاس اینترمیدیت نیز با ۷۲ سنت افزایش به ۴۶ دلار و ۲۸ سنت در هر بشکه رسید.
ترکیه یکی از تولیدکنندگان عمده نفت محسوب نمی شود؛ اما یکی از مناطق مهم از نظر وجود خطوط لوله است. بهای نفت همیشه در دوران بی ثباتی در خاورمیانه با افزایش همراه بوده است.
“بن علی ییلدریم،” نخست وزیر ترکیه اعلام کرد یک گروه در ارتش ترکیه سعی دارد دولت این کشور را سرنگون کند. همچنین روز جمعه اخباری از وقوع تیراندازی و پرواز جنگنده ها در آسمان آنکارا، پایتخت این کشور منتشر شد.
وبسایت مارکت واتچ نیز در مطلبی به بهای طلا پرداخت. به دنبال واکنش جهان به حمله تروریستی دو روز پیش در فرانسه، طلا پس از گذراندن ۲ ماه افزایش بها، این هفته با کاهش همراه بود. بهای هر اونس طلا روز گذشته با ۴ دلار و ۸۰ سنت کاهش (معادل ۰.۴ درصد)، ۱۳۲۷.۴۰ دلار معامله شد. درواقع بهای طلا هفته گذشته با ۲.۳ درصد کاهش همراه بود. در ۶ هفته گذشته، بهای طلا با حدود ۱۲ درصد افزایش همراه بوده است.
پنجشنبه شب، در حمله تروریستی شهر “نیس” فرانسه، یک کامیون با سرعت ۶۰ تا ۷۰ کیلومتر به سمت جمعیتی که برای جشن روز استقلال فرانسه گرد هم آمده بودند، حمله ور شد و مسافت حدود ۲ کیلومتر را طی کرد. در این اقدام تروریستی ۸۴ نفر کشته و بیش از ۱۳۰ نفر زخمی شدند.
انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2016 Rez1khabar.ir