امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۱/۰۹
تاریخ انتشار:۳۰/ ۰۴/ ۱۳۹۵
دسته خبری: اجتماعی, گیلان
رئیس پلیس فتا گیلان:

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی گیلان با بیان اینکه در حوزه جرائم هتک حیثیت با افزایش ۱۲۰ درصدی مواجه هستیم گفت: جرائم مربوط به مزاحمت اینترنتی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۰۰ درصد افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از تسنیم، سرهنگ ایرج محمدخانی صبح امروز در نشستی خبری در رشت اظهار داشت: در سه‌ماه نخست امسال، هتک حیثیت و نشر اکاذیب با میزان ۴۵ درصد بیشترین درصد جرائم را در حوزه سایبری به خود اختصاص داده است.

وی ۱۸ درصد از جرائم سه‌ماه نخست امسال را مربوط به مزاحمت اینترنتی عنوان کرد و گفت: ۱۶ درصد از این جرائم مربوط به برداشت اینترنتی غیرمجاز، ۶ درصد سرقت مرتبط با رایانه و ۹ درصد مربوط به سایر جرائم بوده است.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان با تاکید بر اینکه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در حوزه جرائم هتک حیثیت با افزایش ۱۲۰ درصدی مواجه هستیم تصریح کرد: جرائم مربوط به مزاحمت اینترنتی ۳۰۰ درصد افزایش یافته است.

سرهنگ محمدخانی از کاهش ۴۲ درصدی جرائم برداشت غیرمجاز خبر داد و گفت: در بحث سرقت و کلاهبرداری رایانه‌ای نیز در مقایسه با سه‌ماهه نخست سال گذشته با کاهش ۳۳ درصدی مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه سال گذشته برداشت اینترنتی غیرمجاز در صدر جرائم قرار داشت اظهار کرد: شرایط شبکه‌های اجتماعی و مهاجرتی که از فضای وب به موبایل به‌وجود آمده موجب شده است امسال بیشترین جرائم در حوزه هتک حیثیت و نشر اکاذیب رخ دهد.

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان با بیان اینکه در زمینه وقوع جرم در کشور رتبه پنجم را داریم عنوان کرد: در حوزه کشف، با تلاش کارآگاهان خود رتبه برتر و نخست کشور را به‌دست آوردیم.

سرهنگ محمدخانی خسارت شهروندان گیلانی از برداشت غیرمجاز را بیش از ۱۳۰ میلیون تومان در سال گذشته اعلام کرد و گفت: این خسارت‌ها بر اساس غفلت و اعتماد بی‌جا به افراد غریبه به‌وجود آمده است.

وی خاطرنشان کرد: امسال با برگزاری کارگاه‌های آموزشی و کمک دستگاه‌های اجرایی و رسانه‌ها، هوشیاری شهروندان بیشتر شده و میزان سوءاستفاده افراد سودجو کمتر شده است.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2016 Rez1khabar.ir