امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
تاریخ انتشار:۱۶/ ۰۵/ ۱۳۹۴
دسته خبری: رضوانشهر و پره سر
نماینده مردم رضوانشهر ، تالش و ماسال:

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:حذف دو میلیون یارانه بگیر از مجموع ۷۵ میلیون ایرانی که یارانه دریافت می کند کمک چندانی به دولت نمی کند و انتظار داشتیم دولت به بخشنامه خود برای قطع یارانه ثروتمندان پایبند که به این موضوع نیز توجه نشده است.

به گزارش رضوان خبر ، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:حذف دو میلیون یارانه بگیر از مجموع ۷۵ میلیون ایرانی که یارانه دریافت می کند کمک چندانی به دولت نمی کند و انتظار داشتیم دولت به بخشنامه خود برای قطع یارانه ثروتمندان پایبند که به این موضوع نیز توجه نشده است.
 محمود شکری با اشاره به اینکه حذف یارانه بگیران براساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی بوده است افزود:مجلس سقفی برای حذف تعداد یارانه بگیران در نظر نگرفته است و دولت خود باید سقفی از درآمد را برای حذف افراد دریافت کننده یارانه در نظر بگیرد.
نماینده مردم تالش درمجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دولت مدعی است اطلاعات کافی برای حذف ثروتمندان از لیست دریافت کنندگان یارانه را در اختیار ندارد که این موضوع را نمی توان پذیرفت چرا که در همین زمان این پیشنهاد ارایه شد که افراد تحت پوشش بهزیستی، کمیته امداد و نهادهای خدماتی دیگر در کنار اطلاعاتی که از سوی استانداران، دهیاران، بخشداران و شوراهای اسلامی روستاها می توان دریافت کرد به راحتی امکان حذف افراد ثروتمند از یارانه را می توان فراهم کرد.
این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت برای حذف دو میلیون یارانه بگیر بخشنامه را تدوین کرده است از بی توجهی دولت به اجرای همین بخشنامه انتقاد کرد و گفت: دولت مقرر کرده بود افرادی که به سفرهای خارجی تفریحی می روند از لیست دریافت یارانه حذف شوند اما، خود به این بخشنامه عمل نکرده است.
شکری اضافه کرد:حذف این تعداد یارانه بگیر کمک چندانی به دولت برای اختصاص منابع صرفه جویی شده حاصل از آن به بخش های دیگر نمی کند چرا که دولت در شرایط کنونی با کسری شدید منابع مالی برای پرداخت یارانه ها مواجه است و به این دلیل به نظر نمی رسد منابع صرفه جویی شده از محل حذف یارانه بگیران در بخشی های زیر بنایی هزینه شود.
/ خانه ملت

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir