امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۰۴
تاریخ انتشار:۱۸/ ۰۴/ ۱۳۹۵
رئیس شورای شهر رضوانشهر:

جهانبخش گلرخ گفت :با پرداخت به موقع عوارض شهرداری در آبادانی و پیشرفت شهر مشارکت کنید.

جهانبخش گلرخ در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر اظهار نمود: برخی از مردم از پرداخت عوارض شهرداری سرباز می زنند و پرداخت آن را ناحق می دانند در حالی که آن ها نباید این پول را پول زور به حساب بیاورند و با پرداخت عوارض به اقتصاد شهر خود، کمک کنند.

رئیس شورای شهر رضوانشهر گفت : آیا نباید حق‌الناس را جدی بگیریم؟ 
طبق قانون، شهرداری‌ها به عنوان نهادهای مردمی موظف هستند خدماتی را به شهروندان ارائه کنند و در مقابل آن مبالغی را نیز به عنوان عوارض در سال، از مردم دریافت کنند.
وی در ادامه گفت : اجرا نشدن درست هر کدام از خدمات شهرداری، اختلالات جدی در زندگی شهروندان ایجاد می‌کند که شاید ملموس‌ترین نمونه از خدماتی که اخذ عوارض از مردم را توجیه می‌کند، جمع‌آوری زباله و پسماندها توسط شهرداری باشد.
گلرخ گفت : اگر تنها یک روز این چرخه متوقف شود همه مردم در منازل، مغازه‌ها و ادارات با مشکل جدی مواجه خواهند شد.
وی افزود : از این گذشته هرگاه با وسیله نقلیه خود از خیابان‌ها، میادین و … تردد می‌کنیم، باید بدانیم که این تسهیلات در امر تردد و کاهش ترافیک، از محل عوارض مردم پرداخت شده و همگان از مزایای آن استفاده می‌کنیم.
رئیس شورای شهر رضوانشهر : ایجاد و توسعه فضای سبز، توسعه شهر،آسفالت کوچه ها و خیابان و … از دیگر خدمات ارائه شده توسط شهرداری می باشد که با عوارض پرداختی شهروندان به ثمر نشسته است.

وی به اهمیت پرداخت به موقع عوارض نوسازی اشاره کرد و گفت: به طور کلی درآمد شهرداری از طریق درآمدهای پایدار و عمدتا ناپایدار تامین می شود، زیرا وابسته به شرایط اقتصادی کشور است و نمی تواند بودجه ثابتی را پیش بینی کند.

این مقام مسوول فروش تراکم ساختمانی، تثبیت تجاری، تخلفات ساختمانی و صدور پروانه ساخت را مهم ترین منابع درآمدهای ناپایدار دانست و خاطرنشان کرد: دریافت عوارضی همچون نوسازی و اصناف سرفصل های کلیدی درآمدهای پایدار به شمار می روند که در مجموع منابع درآمدی شهرداری محسوب می شوند.

عوارضی که از سوی شهروندان پرداخت می‌شود علاوه بر نوسازی و عمران شهری که بخش اعظم هزینه‌های شهرداری را تشکیل می‌دهند، برا‌ی نگهداشت، پسماند و حق کسب و پیشه نیز مصرف می‌شود.

گلرخ افزود : در صورت تحقق پرداخت به موقع، این امر می تواند گره گشای شهر و شهرداری باشد بنابراین از ادارات و مردم درخواست می کنیم که نسبت به پرداخت عوارض خود اقدام کنند.

وی در پایان گفت : باید فرهنگی نهادینه شود تا مردم به اهمیت پرداخت عوارض پی ببرند و بدانند هزینه ای که پرداخت می کنند برای رفاه و آسایش خودشان صرف می شودطبق قانون، شهرداری‌ها به عنوان نهادهای مردمی موظف هستند خدماتی را به شهروندان ارائه کنند و در مقابل آن مبالغی را نیز به عنوان عوارض در سال، از مردم دریافت کنند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir