امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
تاریخ انتشار:۱۹/ ۰۴/ ۱۳۹۵
دسته خبری: اجتماعی, گیلان
قابل توجه آقایان محیط زیست!

کبته رودبار به حیاط خلوتی برای جولان شکارچیان و شکار بزکوهی و در خطر انقراض قرار گرفتن حیات وحش این منطقه شده است.

به گزارش رضوان خبر به نقل از زیتون خبر، شهرستان رودبار به دلیل موقعیت جغرافیایی و تنوع آب و هوایی زیستگاه بسیاری از گونه های جانوری و حیات وحش است که می طلبد مسئولان محیط زیست شهرستان و استان توجه ویژه ای نسبت به این مسأله داشته باشند. هرچند تلاش عوامل حفاظت محیط زیست شهرستان برکسی پوشیده نیست اما گستردگی شهرستان سبب شده تا بسیاری از مناطق حیاط خلوت و جولانگاه شکارچیان و شکار حیوانان و گونه های نادر در مناطق کوهستانی شهرستان رودبار باشد.

محمدرضا غضنفرزاده، رئیس هیئت تکواندو شهرستان رودبار و از دوستداران محیط با ارسال لاشه بزکوهی در منطقه کبته رودبار از نبود گشت های محیط بانی برای حفظ گونه های جانوری ابراز نگرانی و گلایه کرد و گفت: وقتی برای کوهنوردی به منطقه رفته بودم و چشمم به لاشه بزکوهی کشته شده مواجه شدم بیسار متاثر شدم.

photo_2016-07-09_16-31-55

وی ادامه داد: بعلت شکارممنوع طارم و مناطق حفاظت شده گله های فراوانی به زیستگاه شهرستان سرازیر میشنوند که به دلیل نبود مراقبت های زیست محیطی در چنین مناطق با اهمیتی شاهد کشته شدن این حیوانات هستیم.

غضنفرزاده ابراز کرد: رودبار شهرستان وسیع و گسترده ای است که احساس می شود بعلت عدم نیرو و امکانات لازم از سوی متولیان امر آنگونه که باید شاید به مقوله حفظ حیات وحش در شهرستان رودبار توجهی نمی شود.

وی خطاب به مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان خواستار توجه بیش از پیش به شهرستان شد و گفت در سایه سکوت و غفلت محیط زیست نباید زیستگاه های جانوری و حیات وحش مورد تعرض شکارچیان باشیم.

انتهای پیام

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir