امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۸
تاریخ انتشار:۲۰/ ۰۴/ ۱۳۹۵
دسته خبری: ایران و جهان, سیاسی
عدم اطلاع نمایندگان مجلس از قراداد خطرناک FATF !

در حالی قرارداد FATF و اجازه‌ای که این قانون برای سرک کشیدن به حسابهای این افراد توسط کشورهای دیگر می‌دهدکه این دولت زمانی که شعار می‌داد نباید به زندگی مردم سرکشی کرد!

به گزارش رضوان خبر به نقل از  پیک دانشجو با گذشت زمان پرده های جدیدی از سخنان رئیس جمهور در برنامه تلویزیونی تبریک سال ۱۳۹۵ به مردم برداشته می شود. اکنون به خوبی معنای برجام های ۲و۳ را می توان لمس کرد.

متاسفانه به دور از چشم نهادهای نظارتی و به صورت محرمانه توافقات FATF انجام شده است، توافقاتی که به نوعی دخالت در امور کشور و حساب های مالی مردم محسوب می شود و این طبیعی است که مردمی که در یک بانک افتتاح حساب می کنند، حاضر نیستند حساب مالیشان کنترل و نظارت شود.

در حالی قرارداد FATF  و اجازه‌ای که این قانون برای سرک کشیدن به حسابهای این افراد توسط کشورهای دیگر می‌دهدکه این دولت زمانی که شعار می‌داد نباید به زندگی مردم سرکشی کرد!

مسئله پیوستن به FATF راه بسیار پرخطری است که با امنیت ملی ما در تضاد است. تفسیری که از مبارزه با تروریست در این قانون می‌شود ممکن است هر چیزی را تروریست تلقی کند.

در روزهای گذشته نیز مقام‌های کاخ سفید، بارها درباره حمایت ایران از گروه حزب‌الله لبنان هشدار داده و برخورداری از مزایای رفع تحریم‌ها برای ایران را به قطع پشتیبانی مالی از این گروه گره زده‌اند در همین راستا مسئله پیوستن به FATF  بهانه ایی برای عدم حمایت از محور مقاومت شده است.

آمریکا از ابتدای مذاکرات به دنبال طرح مسائلی در خصوص توان دفاعی ایران و تولیدات موشکی کشور بوده تا بتواند قدرت ایران را در منطقه به شدت کاهش داده و کشور را به حاشیه ببرد که به نظر می رسد توافق با FATF هم در همین راستا است.

در صورتی که توافق میان ایران و FATF صحیح باشد، عملاً ایران در منطقه به حاشیه رانده شده و اسرائیل قدرت برتر منطقه خواهد بود که عواقب آن بسیار شدید است.

در نگاه رسماً اعلام شده FATF، حزب‌الله لبنان، سپاه قدس، حماس، جهاد اسلامی، انصارالله و همه نیروهای مقاومت که برای حفظ و حراست از سرزمین‌های آباء و اجدادی خود با قدرت‌های استکباری و نظام‌های دست‌نشانده آنها درگیر هستند، «تروریست»! نامیده می‌شوند! و حال آن که تعریف ما از تروریسم با تعریف سازمان یاد شده، نه فقط مشترک نیست، بلکه یکصد و هشتاد درجه تفاوت نیز دارد.

یکی از امتیازاتی که مسئولان دولتی برای برجام قائل بودند انجام معاملات و قرارداد با کشورهای اروپایی و دیگر کشورها بدون وجود دغدغه بود اما بیانیه ضدایرانی “کارگروه اقدام مالی” به نوعی برجام را مورد خدشه قرار داد زیرا نهادهای مالی و بانکی بزرگ دنیا و حتی موسسات کوچک مالی در اتحادیه اروپا و آمریکا مواضع و اعلامیه‌های این گروه را به عنوان معیار ریسک همکاری خود با طرف تجاری‌شان در نظر خواهند گرفت.

اجرای FATF به نوعی اجرای سیاست های امریکا در داخل کشور است و قطعا این توافق (FATF) با منافع ملی ما سازگار نیست، موجبات نفوذ اقتصادی و سیاسی را در کشور فراهم می کند و در آینده نیز به کشور و ملت عزیزمان خسارت های جبران ناپذیری را وارد می کند.

به راستی برای ملت ایران آشکار نیست که وعده سرخرمن برجام‌های ۲ و ۳ در ارتباط با نظام امنیت دفاعی کشور و آرمان دفاع از مظلومان، از انقلاب اسلامی چه باقی خواهد گذارد؟

و حال سوال اساسی این است که چرا نمایندگان مجلس  باید از انعقاد قرارداد به این مهمی بی خبر باشند و دولت در سکوت خبری کامل به انجام همچین قرارداد خطرناکی که باعث نفوذ اقتصادی و سیاسی و نظامی در ایران می شود این امر را انجام دهد!

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir