امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
تاریخ انتشار:۲۳/ ۰۴/ ۱۳۹۵
به مناسبت بدون پلاستیک:

اگر هر خانواده خود را موظف کند تا در طول هفته فقط یک کیسه نایلونی کمتر استفاده کند، آن وقت چیزی حدود ۸۱۶ میلیون کیسه پلاستیکی در سال خود به خود از این چرخه حذف می‌شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر ، به مناسبت روز جهانی بدون پلاستیک انجمن جمعیت زنان محافظ محیط زیست طی اقدامی شایسته در سه شنبه بازار پره سر و چهارشنبه بازار رضوانشهر اقدام به توزیع کیسه های پارچه ای نمودند.

شیرین پارسی در همین راستا در گفتگو با خبرنگار رضوان خبر اظهار نمود :به منظور فرهنگ سازی و ارتقاء سطح دانش شهروندان در زمینه مضرات استفاده از کیسه‌های نایلونی، ۲۱ تیر ماه از سوی طرفداران محیط زیست روز بدون کیسه پلاستیکی نامگذاری شده است.

ارتقای سطح آگاهی مردم در زمینه زیان های بهداشتی و محیط زیستی استفاده از کیسه های پلاستیکی از جمله اهداف مهم نامگذاری این روز بوده است.

موضوع زباله و بازیافت آن یکی از مباحث بسیار مهم محیط زیست انسانی است. بازیافت هرکیسه پلاستیکی حدود ۳۰۰ سال زمان می برد اما پلاستیک‌های قابل بازیافت ظرف مدت دو سال تجزیه می شوند.

این در شرایطی است که اگر هر خانواده خود را موظف کند تا در طول هفته فقط یک کیسه نایلونی کمتر استفاده کند، آن وقت چیزی حدود ۸۱۶ میلیون کیسه پلاستیکی در سال خود به خود از این چرخه حذف می‌شود.

کیسه های پلاستیکی به دلیل ارزان، بادوام، سبک، کاربردی و بهداشتی بودن برای حمل مواد غذایی در بین مردم محبوبیت زیادی دارد. تجزیه کیسه های پلاستیکی حداقل ۳۰۰ سال طول می کشد و هیچکس آنقدر عمر نمی کند که تجزیه پلاستیک ها را ببیند !

اگر کیسه پارچه ای دارید که چه بهتر و اگر نه از کیسه های نایلونی قبلی استفاده کنید ، از لباس ها و پارچه های اضافی با سلیقه و خلاقیت برای خودتون و دیگران کیسه خرید بدوزید.

انجمن جمعیت زنان حافظ محیط زیست یک انجمن مردم نهاد می باشد که از سال ۸۷ به صورت رسمی آغاز بکار نموده است و فعالیت می نماید.

وی در ادامه افزود : این طرح که به مناسبت روز بدون پلاستیک در سطح شهرستان رضوانشهر برای عموم مردم می باشد که به بازار های محلی جهت خرید مراجعه مینمایند و به واسطه خرید مایحتاج خود مقدار زیادی پلاستیک جمع آوری می شود که در نهایت بدون هیچ برنامه ای مجع آوری نشده و به زباله تبدیل شده و به طبیعت باز می گردد ما با این طرح از ورود پلاستیک به طبیعت جلوگیری کرده و فرهنگ تولید نکردن زباله های پلاستیکی را در بین مردم رواج می دهیم.

پارسی در پایان افزود: تفکیک زباله از مبدا در شهرستان و روستاها به شمشهریان از طریق این انجمن  آموزش داده می شود و توضیع کسیه های پارچه ای اولین حرکت مردمی با مشارکت شهرداری و شورای شهر در شهرستان رضوانشهر بوده است.

انتهای پیام/

10

08

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir