امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
تاریخ انتشار:۲۴/ ۰۴/ ۱۳۹۵

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رضوانشهر گفت: فرهنگ‌سازی برای عفاف و حجاب باید غیرمستقیم و هنری باشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر ، به مناسبت هفته عفاف و حجاب به همت کمیته بانوان فرمانداری با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رضوانشهر نمایشگاه کتاب و محصولات  عفاف و حجاب صبح روز دوشنبه بیست و یکم تیر ماه در محوطه دانشگاه پیام نور افتتاح شد.

علیرضا ملکی نژاد رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رضوانشهردر حاشیه برگزاری این نمایشگاه گفت: شورای فرهنگ عمومی کشور سالروز قیام مردم مشهد علیه کشف حجاب را به عنوان روز عفاف و حجاب نام‌گذاری کرده است. قیام مردم مشهد و واقعه مسجد گوهرشاد در مقابله با کشف حجاب رضاخان مصداق بارز مبارزه با منکری است که هنوز متاسفانه آثار شوم آن در کشور وجود دارد.

ملکی نژاد با اشاره به ضرورت استفاده از ابزار فرهنگ و هنر در حوزه حجاب و عفاف افزود: فرهنگ‌سازی برای عفاف و حجاب باید غیرمستقیم و هنری باشد، در غیر این صورت، تلاش‌ها در این زمینه اثر عکس دارد.

این مسئول فرهنگی در ادامه گفت : نباید نقش خانواده را در پیشگیری از گرایش جوانان و نوجوانان به مدهای عجیب و غریب و دوری از عفاف و حیا کمرنگ دانست، پدر و مادر باید درباره مد و نوآوری لباس و الگوها با فرزند خود صحبت کنند و اطلاعات لازم را به او بدهند.

ملکی نژاد در پایان گفت این نمایشگاه که به مدت یک هفته دایر می باشد شامل غرفه محصولات عفاف و حجاب ، صنایع دستی ، لباس محلی و کتاب می باشد.

از دیگر برنامه های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت هفته عفاف حجاب دیدار با امام جمعه پره سر ،دیدار با خانواده شهدا، نصب پرده و بنر و تجلیل از نوآموزان قرآنی می باشد.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir