امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۸/۰۱
تاریخ انتشار:۲۴/ ۰۴/ ۱۳۹۵
دسته خبری: اجتماعی, گیلان
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان:

امروز میبینیم که رهبر معظم انقلاب در یکی از دیدارهای اخیرشان بیان داشتند که “من به نوبه ی خودم از وضعیت بیکاری در کشور خجالت میکشم” ؛ به نظر بنده به جای رهبر معظم انقلاب، اینگونه افراد غیرمتخصص باید خجالت بکشند که تخصص برخی امور را ندارند و می آیند و در راس کار قرار میگیرند.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از ۸دی؛ اخیرا با جناب علی منتظری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان مصاحبه ای پیرامون مشکلات کارخانه چوکا داشته ایم که با هم در زیر میخوانیم:

۸دی– با عرض سلام و خسته نباشید خدمت جناب آقای منتظری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان؛

همانگونه که مستحضرید جناب آقای شکری نماینده هشتپر، ماسال، رضوانشهر در گفتگویی که اخیرا با ما داشت گفته بودند در سال ۹۳ حدود ۶۱۸ کانتینر کالای پوشاک قاچاق از مبادی رسمی وارد کشور شدند، نظرتان در این خصوص چیست؟ به نظر شما آیا مجازات های قضایی برای وارد کنندگان کالای قاچاق، خیلی ضعیف نیست؟

به نظر بنده برخورد با این موارد نیاز به یک عزم جدی و ملی دارد و باید در مرزهای کشور رسیدگی سرسختانه تری به کار رود.

مثلا شاهدیم میوه قاچاق با کانتینر یخچال دار وارد کشور میشود و این نشان گر این است که در برخی جاها اوضاع خیلی بی در و پیر است.

۸دی– به نظر شما مشکل اصلی در تعطیلی کارخانه ی قدیمی چوکا چیست؟

مشکل اصلی کارخانه بزرگ چوکا، به خاطر سیاستهای نادرست شرکت شستا می باشد و همچنین این کارخانه مشکل مدیریتی نیز دارد. بنده تاکید دارم که عامل ایجاد مشکل برای چوکا، شستا میباشد.

راه اندازی و فعالیت چوکا کار خاصی ندارد و آن را میتوان دوباره راه انداخت. یکی از دلایل مشکل چوکا  این است که مدیر بومی ندارد و ما با مدیر پروازی نمیتوانیم چوکا را اداره کنیم.

چوکا در اختیار ما نیست بلکه در اختیار شستا و متعلق به سازمان تامین اجتماعی است.

شما از آقای وزوایی مدیر چوکا بپرسید که چندبار پیش بنده برای مشورت در مورد حل مشکل چوکا آمده اند؟ و با این شرایط ما هم نمیتوانیم دنبال مدیر چوکا بدوویم و ایشان را پیدا کنیم تا در مورد مشکل چوکا صحبت کنیم.

همه ی این مسایل به کنار، در مورد چوکا امروز یک جو اجتماعی علیه این کارخانه ایجاد شده است و این فضا را نمیتوان نادیده گرفت.

۸دی– به نظر شما شستا چرا نمیخواهد مشکل چوکا حل شود؟

شرکت شستا یک زمانی دنبال این بود تا چوکا را ورشکسته کند تا آن را مانند برخی دیگر از کارخانه ها واگذار نماید، شبیه همان بلایی که بر سر کارخانه پوشش گیلان یا فومنات استان آوردند را هم میخواستند بر سر پوشش بیاورند. وقتی کارخانه ای واگذار شود یک سری افراد سواستفاده گر برای خریدن آن نقشه میکشند و برنامه ریزی میکنند.

چوکا علی رغم اینکه دارای ماشین آلاتی قدیمی و کهنه است ولی این قابلیت و ظرفیت را برای بازسازی و نوسازی و فعالیت دارد، منتها یک مدیر قوی و بومی میخواهد به شرط اینکه شستا از آن مدیر حمایت کند

۸دی– چگونه است که جناب وزوایی مدیرکل چوکا از طرف شرکت شستا انتخاب میشود و سپس همین شستا با وی دچار مشکل شده و از او حمایت نمیکند؟

بهتر است که وارد این فضا نشویم، یک سری افراد آنجا نشسته اند و خودشان تصمیم میگیرند.

ولی مشکل اصلی این است که افراد غیر متخصص در مورد این کارخانه تصمیم میگیرند و موجب بیکاری افراد زیادی شده اند. امروز میبینیم که رهبر معظم انقلاب در یکی از دیدارهای اخیرشان بیان داشتند که “من از وضعیت بیکاری در کشور  خجالت میکشم” ؛ به نظر بنده به جای رهبر معظم انقلاب، اینگونه افراد غیرمتخصص باید خجالت بکشند که تخصص برخی امور را ندارند ومی آیند و در راس کار قرار میگیرند و بعد میخواهند در مسائلی چون کارخانه چوکا برای ما تصمیم بگیرند.

۸دی– جناب آقای منتظری، در مورد مشکلات شرکت چوب اسالم نظرتان چیست؟

به نظرم مشکل شرکت صنایع چوب اسالم هم همین شستا میباشد. چرا شفارود را که قلب تپنده ی چوکا بود واگذار کردند به اتکا؟ این بدین معنی است که میخواهند این کارخانه را تعطیل کنند. متاسفانه اینها سیاستهایی است که خواسته یا ناخواسته وجود دارند و اینها را باید شناخت و معرفی کرد و رسانه ها باید پیگیر این گونه مسائل باشند. ما بارها در مورد مشکلات چوکا صحبت کردیم ولی متاسفانه فریاد ما به جایی نمیرسد ولی بحث این است که تصمیم گیر افراد دیگری هستند.

۸دی– به نظرشما نفر اول تصمیم گیر در ماجرای چوکا جناب استاندار هستند؟

نه اینطور نیست. نفر اول در مورد چوکا شستا است که در مواردی میبینیم یک وزیر هم نمیتواند در برابر تصمیمات آن ها کاری کند چرا که منابع مالی فراوانی دارند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir