امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۷
تاریخ انتشار:۲۴/ ۰۴/ ۱۳۹۵
دسته خبری: سیاسی
رییس کمیسیون امنیت ملی:

دولت خود باید درباره حذف بودجه ۵ هزار میلیارد تومانی از لایحه اصلاحیه بودجه سال ۹۵ تجدیدنظر کند در غیر اینصورت مجلس در حوزه وظیفه خود در جهت دفاع از منافع و امنیت ملی اقدام خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از مشرق،دولت”علاءالدین بروجردی” رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه حذف تبصره ۲۲ و بودجه دفاعی از لایحه اصلاحیه بودجه سال ۹۵ نگاهی غیرمسئولانه نسبت به امنیت ملی است، گفت: هرگونه توسعه و پیشرفت در کشور با وجود امنیت پایدار صورت می گیرد.
نماینده مردم بروجرد تصریح کرد: کم توجهی به این موضوع محوری در کشور می تواند افکار منفی سیاسی، منطقه ای و نظامی به دنبال داشته باشد.وی در ادامه تاکید کرد: دولت خود باید درباره حذف بودجه ۵ هزار میلیارد تومانی از لایحه اصلاحیه بودجه سال ۹۵ تجدیدنظر کند و یا در غیر اینصورت مجلس در حوزه وظیفه خود در جهت دفاع از منافع و امنیت ملی اقدام خواهد کرد.

بروجردی با تاکید براینکه یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون دلاری که سال گذشته از آمریکایی ها در جریان تبادل زندانیان پس گرفته شد جزء بودجه دفاعی است، افزود: این پول باید در جهت تقویت بنیه دفاعی کشور هزینه شود.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: حتی اگر دولت پول تبادل زندانیان را تاکنون هزینه کرده باشد نیز جایگزین کردن آن یک وظیفه قانونی برای دولت است.

نماینده مردم بروجرد گفت: مجلس اعم از کمیسیون های اقتصادی و امنیت ملی و همچنین اکثریت قاطع نمایندگان نسبت به این موضوع حساس هستند لذا انتظار می رود که دولت تا قبل از آن که این موضوع تبدیل به مشکلی میان دولت و مجلس شود، آن را مدیریت کند.

وی با اشاره به حذف یارانه اقشار پردرآمد بوسیله دولت نیز خاطرنشان کرد: حذف ۸ هزار میلیارد یارانه اقشار پردرآمد می تواند مشکل دولت را در زمینه تنظیم بودجه سالانه کشور حل کند.

شایان ذکر است: دولت در لایحه اصلاحیه بودجه سال ۹۵ کل کشور که هفته گذشته با قید یک فوریت در مجلس تصویب شد، خواستار حذف اعتبار ۵ هزار میلیارد تومانی وزارت دفاع و عدم قطع یارانه نقدی ثروتمندان و سه دهک بالای درآمدی کشور شده بود.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir