امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۸/۰۱
تاریخ انتشار:۲۶/ ۰۴/ ۱۳۹۵
دسته خبری: علمی پزشکی

مدیرعامل شرکت دانش بنیان گفت:گیاهان دارویی در آزمایشگاه های مجهز تحت حمایت معاونت علمی صورت می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر محمد سیلانی مدیرعامل شرکت  دانش بنیان در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان؛  با اشاره به بسته بندی گیاهان دارویی اظهار داشت:  گل دارو در راستای احیاء طب سنتی و گیاه درمانی علمی در کشــور کار خود را در حوزه یادشده آغاز کرد و سپس موفق به تولید فرآورده های داروئی گیاهی به فرم قطره شد.
وی یاد آور شد: گل دارو یکی از نخستین شرکت‌های ایرانی است که توانمندی تولید داروهای گیاهی را به فرم های داروئی قطره، شربت، قرص،کپسول، ژل،کرم، پماد واسپری را داراست.
سیلانی در خصوص بهره‌مندی از توانمندی نیروی انسانی متخصص  گفت: فرمولاسیون و تولید داروهای گیاهی، به عنوان یکی از اصلی‌ترین فعالیت‌های گل‌دارو، با بهره مندی مستمر از دانش استادان و دانش پژوهان دانشگاههای داخل و خارج کشور امکان‌پذیر شده است و این شرکت فناور، روز آمدترین دانش وکاربرد علمی را در فرآوری و فن آوری محصولات خود به کار می گیرد.
این فعال فناور عنوان کرد: این شرکت جدیدترین استانداردهای روز دنیا را داراست و با بهره‌برداری از جدیدترین ماشین آلات مربوط به تهیه عصاره های تغلیظ شده و خشک گیاهی، در حال حاضر می‌تواند افزون بر مصرف مواد مورد نیاز بازار داخلی ایران بخش عمده‌ای از این عصاره‌ها را نیز به کشور های مختلف دنیا صادر کند.
وی گفت:  این شرکت در حال حاضر ۱۰۹ فرآورده داروئی دارای پروانه تولید از وزارت بهداشت و درمان، به بازار داروئی عرضه می‌کند و بیش از ۲۰ فرآورده دیگر را نیز در مراحل مختلف پژوهش و آماده سازی برای اخذ پروانه و تولید در آینده دارد.
انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir