امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
تاریخ انتشار:۲۶/ ۰۴/ ۱۳۹۵
بخشدار مرکزی رضوانشهر خبر داد:

در راستای اشاعه فرهنگ و آداب و رسوم و ترویج فرهنگ بازیهای بومی و محلی شهرستان بیست و ششمین جشنواره فرهنگی ،بومی و محلی ییلاق برن برگزار میگردد.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر ، جلسه تمهید مقدمات برگزاری جشنواره فرهنگی، بومی و محلی ییلاق برن با حضور جمعی از مدیران و نهادهای انقلابی شهرستان به ریاست بخشدار مرکزی در دفتر بخشداری برگزارشد.

هادی صیادی در جمع مدیران شهرستان و شوراهای اسلامی روستاها اظهار نمود: در راستای اشاعه فرهنگ و آداب و رسوم و ترویج فرهنگ بازیهای بومی و محلی شهرستان بیست و ششمین جشنواره فرهنگی ،بومی و محلی ییلاق برن برگزار میگردد.

وی هدف از برگزاری این جشنواره را علاوه بر اشاعه فرهنگ و آداب رسوم و بازیهای بومی و محلی و کاربردی کردن این بازیها در بین نوجوانان و جوانان و همچنین ایجاد شور و نشاط و شادابی و ایجاد انگیزه و امید بین شهروندان و معرفی جاذبه های گردشگری و تاریخی منطقه در راستای جذب گردشگر و ماندگاری و غنی سازی اوقات گردشگران اعلام نمود.

وی افزود : متاسفانه نسل جدید، آشنایی کمتری با بازیهای اصیل بومی و محلی دارند لذا مدیران و مسئولان فرهنگی شهرستان باید با اتخاذ تدابیر و برنامه ریزی های لازم در جهت  معرفی این بازیها به جوانان و نوجوانان تلاش نمایند.

بخشدار مرکزی در ادامه به اجرای مراسم فرهنگ کوچ همراه با نی‌نوازی، موسیقی سنتی، نواختن ساز و سورنای محلی ، عروس‌بران(ویوا بری) ، مسابقات ورزشی ،سوارکاری، قیش‌بازی، طناب‌کشی، کشتی گیله مردی و نیز انجام بازی های محلی بعنوان بخش های  مختلف جشنواره فرهنگی برن  اشاره نمود و خواستار همکاری مسئولین و شوراهای اسلامی و دهیاران بخش مرکزی شهرستان در اجرای این جشنواره شدند.

لازم به ذکر است بیست و ششمین جشنواره فرهنگی ،بومی و محلی ییلاق برن روز پنجشنبه مورخ ۳۱ /۹۵/۴ ساعت ۱۴/۳۰ظهر در ییلاق برن رضوانشهر برگزار میگردد.

انتهای پیام/

photo_2016-07-16_18-48-36

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir