امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۷
تاریخ انتشار:۳۰/ ۰۴/ ۱۳۹۵
دسته خبری: ایران و جهان, سیاسی
کنوانسیون ملی جمهوریخواهان آمریکا/

در دومین روز از گردهمایی ملی حزب جمهوریخواه، دونالد ترامپ، با کسب آرا کافی رسما به عنوان نامزد این حزب در انتخابات ریاست‌جمهوری سال جاری آمریکا معرفی شد.

به گزارش رضوان خبر به نقل از ایرنا، در دومین روز کنوانسیون حزب جمهوریخواه آمریکا، ‘دونالد ترامپ’ داوطلب جنجالی این حزب رسما با به دست آوردن یک هزار و ۷۲۵ دلیگیت وتایید نهایی رهبران کنوانسیون از سوی این حزب نامزد شرکت در انتخابات نهایی ریاست جمهوری آمریکا شد.
در دومین روز کنوانسیون حزب جمهوریخواه آمریکا که از دید تحلیلگران سیاسی این کشور در هاله ای از ابهام و نگرانی برگزار می شد دونالد ترامپ یکی از ۱۱ داوطلب نامزدی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که درمیان بهت و حیرت خبرگان سیاسی این کشورهمه رقبای خود را کنار گذاشته و به کنوانسیون حزب راه پیدا کرده بود، رسما از سوی رهبری جمهوریخواه به نامزدی شرکت در دور نهایی انتخابات این کشور برگزیده شد.
بر اساس قوانین این کنوانسیون همه ایالات های این کشور می بایست بار دیگر در حضور رهبری حزب حمایت دلیگیت های ایالت خود را به همان صورتی که در طول رقابت های مقدماتی اعلام کرده بودند، اعلام کنند.

طبق همین قوانین رهبری و ریاست کنوانسیون در نهایت رای تایید خود را درمورد دلیگیت های بدست آمده از سوی هر یک از نامزدهایی که در دور مقدماتی شرکت کرده اند اعلام می کند.

نکته مهم دیگر این که طبق قوانین برخی از آیالت های آمریکا همه دلیگیت های رقبایی که در جریان رقابت ها اعلام انصراف کرده باشند به تنها داوطلبی که تا پایان رقابت ها در میدان باقی مانده تفویض می شود.
این مقررات انتقادها و شکایت های بسیاری را بویژه درمیان جمهوریخواهانی که از ابتدا با دونالد ترامپ و نامزدی او مخالف بودند برانگیخت که البته در تصمیم نهایی رهبری کنوانسیون تاثیری نداشت و در نهایت ترامپ با کسب مجموع هزار و ۷۲۵ دلیگیت از سوی پال رایان رییس مجلس نمایندگان آمریکا و رهبر حزب جمهوریخواه این کشور نامزد رسمی این حزب برای ورود به کاخ سفید آمریکا شد.
روزنامه ‘یو اس ای تودی’ هم نوشت، حزب جمهوریخواه با داشتن ۱۷ نامزد، پس از برگزاری ۵۶ انتخابات مقدماتی و ۱۶ ماه مبارزه انتخاباتی سرانجام روز سه شنبه نامزد خود را برای انتخابات ریاست جمهوری اعلام کرد.
با توجه به اینکه نام ترامپ تنها اسم در فهرست حزب جمهوریخواه بود، همانگونه که دبیر این کنوانسیون گفت، نتیجه انتخابات روز سه شنبه کنوانسیون از قبل مشخص بود.
از بسیاری جهات، این انتخابات کنوانسیون، یک بازی شمارش محسوب می شد و عدد جادویی آن یک هزار و ۲۳۷ یا همان رای اکثریت هیات های انتخاباتی در کنوانسیون است.
طرح مسائلی مانند کشیدن دیوار در مرز مکزیک، خروج از سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا و واداشتن متحدان این کشور به پرداخت هزینه در قبال حمایت واشنگتن از آنها باعث تبدیل ترامپ به جنجالی ترین نامزد انتخابات آمریکا در چند دهه اخیر شده است.
پنجاه و هشتمین انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سه شنبه ‎۱۸ آبان ۱۳۹۵ برابر با هشتم نوامبر ۲۰۱۶ میلادی برگزار خواهد شد که هیلاری کلینتون از حزب دمکرات و دونالد ترامپ از حزب جمهوریخواه به این دوره از انتخابات راه یافته اند.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir