امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
تاریخ انتشار:۲۱/ ۰۳/ ۱۳۹۴
دسته خبری: ایران و جهان

مادران، همسران و خواهران شهدا با امضاء طوماری حمایت خود را از گزاره برگ ملی هسته ای اعلام کردند.

به گزارش رضوان خبر به نقل از طنین یاس، خانواده معظم شهدا با امضا طوماری ضمن اعلام حمایت خود از گزاره برگ ملی هسته‌ای آن را سند روشن ملت برای ادامه مذاکرات بدون باجدهی دانستند.

 

در متن طومار امضا شده خانواده شهدا آمده است: دانش و فن‌آوری صلح‌آمیز هسته‌ای ایران، یک دانش بومی و نتیجه سال‌ها تلاش و خدمت دانشمندان عرصه علم و فن‌آوری هسته‌ای ایران است.

 

بعد از ده‌ها سال مبارزات انقلابی مردمی، علیه رژیم طاغوتی و سرسپرده پلهوی، بعد از هشت سال جانفشانی رزمندگان در خطوط مقدم جبهه جنگ حق علیه باطل؛ خودکفایی علمی به ویژه بومی‌سازی و خودکفایی دانش هسته‌ای؛ عرصه جهاد و تلاش دیگری برای فرزندان ایران است تا باردیگر عزت ملت، اقتدار نظام جمهوری اسلامی و استقلال علمی این مرز و بوم را پیش چشم جهانیان به نمایش بگذارد.

 

دانش صلح‌آمیز هسته‌ای و دستاوردهای آن در نزد ایرانیان، شرف و عزت خود را از خون شهدای دانشمند هسته‌ای دارد تا جایی که دفاع، حمایت و بهره مندی مقتدرانه از آن به غرور ملی ایرانیان تبدیل شده است.

 

بی‌شک دست‌اندازی نظام سلطه بر مسیر پیشرفت و اقتدار ملت ایران در سایه نظام جمهوری اسلامی ایران بر هیچ کس پوشیده نیست و همگان بر مکر و حیله دشمنان قسم خورده نظام مقدس جمهوری اسلامی  واقف هستند، لذا از تیم مذاکره کننده توقع می‌رود کمافی‌السابق مذاکرات را بر مدار اقتدار ایران اسلامی طی کنند و فکر توطئه‌گر، اندیشه سلطه‌طلب، چشم بدخواه و دست متجازو دشمنان قسم خورده نظام اسلامی را از  هر گونه زیاده خواهی قطع نمایند.

 

انتظار مردم ایران به ویژه خانواده معظم شهدا این است که تیم مذاکره کننده ایرانی با یک مهندسی حساب شده و مقتدر از حقوق به حق ملت و نظام جمهوری اسلامی دفاع کرده و در این راستا هیچگاه از موضع ضعف در برابر قدرت‌های جهان پای میز مذاکرات ۱+۵ ننشیند بلکه با اقتدار، ایستادگی و مقاومت در برابر موج سخت کشورهای حاضر در مذاکرات بدون هیچ باج‌دهی از مواضع کشور دفاع  کنند.

 

ما خانواده معظم شهدا، ضمن حمایت از «گزاره برگ ملی» که به امضای خانواده محترم شهدای هسته‌ای رسیده است، اعلام می‌کنیم که این سند، سند اقتدار ایران اسلامی در جوامع بین‌المللی است.

 

از نظر خانواده شهدا «گزاره‌ برگ مردمی ملت ایران» نه تنها سند هوشیاری و بصیرت ملت ایران است، بلکه اتمام حجتی است با تیم مذاکره کننده ایرانی تا راه خود را با مقاومت و ایستادگی بیشتری بپیمایند. سندی که هر بند از آن یادآور توصیه های مقام معظم رهبری در راستای رعایت خطوط قرمز نظام و لغو کامل تحریم ها کیفی سازی با سنگینی کفه ترازوی مذاکرات به سمت ایران اسلامی است به واقع یک توافق خوب که عزت و اقتدار ایران و ایرانی حفظ شود.

 

هر اصل از این شش اصل یادشده در گزاره برگ ملت ایران، مورد حمایت آحاد مردم ولایتمدار مردم به ویژه خانواده شهداست، شش اصلی که سند روشن ملت برای ادامه مذاکرات بدون باج‌دهی است.

 

اصل یک: تمام تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران باید یکجا و همزمان با امضای توافقنامه کاملاً لغو (نه تعلیق) شود.

اصل دوم: دستاوردهای هسته‌ای در حد نیازهای واقعی کشور باید حفظ و تقویت شود.

اصل سوم: هیچ مانعی برای استمرار تحقیقات و پیشرفت‌های علمی و فنی در امور هسته‌ای و هیچ محدودیتی برای دانشمندان مربوط وجود نداشته باشد.

اصل چهارم: هیچ نظارتی فراتر از مقررات و عرف بین‌المللی اعمال نشود.

اصل پنجم: هیچ‌گونه نظارت و اعمال محدودیت بر نیروهای مسلح و مراکز نظامی و امنیتی پذیرفته نیست

اصل ششم: توافق هسته‌ای باید بازگشت‌پذیر باشد و در صورت نقض عهد دشمن ما هم بتوانیم به شرایط قبل از توافق برگردیم.

 

بنابراین گزارش، این طومار همچنان توسط خانواده شهدا امضا می‌شود، شما هم می‌توانید با ورود به بخش نظرات حمایت خود را از این “گزاره برگ ملی هسته‌ای” ثبت کنید.

 

اسامی مادران، همسران و خواهران شهدا

۱- خواهر شهیدان محمد و  علی و محسن جهان آرا

۲- همسر شهید هادی کجباف، شهید مدافع حرم

۳- همسر شهید موسوی، شهید مدافع حرم

۴- همسر شهید منصور عابدی

۵- همسر شهید احمد عالمی

۶- خواهر شهیدان سید علی اکبر و  سید علی اصغر قریشی

۷- دختر شهید  فردوسی پور

۸- خواهر شهید محمود حسینی

۹- همسر شهید حسین محمدی

۱۰- خواهر شهید حسن بختیاری

۱۱- مادر شهیدان محسن، حمی و هادی کریمی

۱۲- خواهر شهید رضا محبی

۱۳- خواهر شهید محمد حمیدیان

۱۴- مادر شهید  یوسف کربلایی

۱۵- خواهر شهید اکبر غلامی

۱۶- مادر شهیدان رضا و محمد گرایلی

۱۷- همسر شهید بهروز عظیمی

۱۸- خواهر شهید قاسم سرلکی

۱۹- همسر شهید علی اغر رویی تن

۲۰- مادر شهید محمدعلی عبادیان

.

.

.

.

.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir