امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
تاریخ انتشار:۰۱/ ۰۵/ ۱۳۹۵
با حضور مسئولین و میهمانان استانی ؛

در راستای اشاعه فرهنگ و آداب و رسوم و ترویج فرهنگ بازیهای بومی و محلی شهرستان بیست و ششمین جشنواره فرهنگی ،بومی و محلی ییلاق برن برگزار شد.

منصور هادی پور در حاشیه برگزاری جشنواره بومی محلی برن در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر اظهار نمود : در راستای اشاعه فرهنگ و آداب و رسوم و ترویج فرهنگ بازیهای بومی و محلی شهرستان بیست و ششمین جشنواره فرهنگی ،بومی و محلی ییلاق برن برگزار گردید.

رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری رضوانشهر هدف از برگزاری این جشنواره را علاوه بر اشاعه فرهنگ و آداب رسوم و بازیهای بومی و محلی و کاربردی کردن این بازیها در بین نوجوانان و جوانان و همچنین ایجاد شور و نشاط و شادابی و ایجاد انگیزه و امید بین شهروندان و معرفی جاذبه های گردشگری و تاریخی منطقه در راستای جذب گردشگر و ماندگاری و غنی سازی اوقات گردشگران اعلام نمود.

وی افزود : متاسفانه نسل جدید، آشنایی کمتری با بازیهای اصیل بومی و محلی دارند لذا مدیران و مسئولان فرهنگی شهرستان باید با اتخاذ تدابیر و برنامه ریزی های لازم در جهت  معرفی این بازیها به جوانان و نوجوانان تلاش نموده اند.

هادی پور در ادامه به اجرای مراسم فرهنگ کوچ همراه با نی‌نوازی، موسیقی سنتی، نواختن ساز و سورنای محلی ، عروس‌بران(ویوا بری) ، مسابقات ورزشی ،سوارکاری، قیش‌بازی، طناب‌کشی، کشتی گیله مردی و نیز انجام بازی های محلی بعنوان بخش های  مختلف جشنواره فرهنگی برن  اشاره نمود و خواستار همکاری مسئولین و شوراهای اسلامی و دهیاران بخش مرکزی شهرستان در اجرای این جشنواره شده اند.

انتهای پیام/

 عکاس : لیلا خالقیرضوان خبر

02

03

04

05

06

07

08

09
10

11

13

14

15

16

17

18

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir