امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۸/۰۱
تاریخ انتشار:۰۵/ ۰۵/ ۱۳۹۵
امام جمعه رضوانشهر ؛

امام جمعه رضوانشهر گفت : نماز جمعه اولین قرارگاه فرهنگی است و گره گشایی از کار مردم در نماز جمعه انجام می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر ، حجت الاسلام والمسلمین هادی حبیبی روز سه شنبه به مناسبت پنجم مرداد سالروز برپایی اولین نماز جمعه در تهران که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به امامت مرحوم سید محمود طالقانی اقامه شد، در مصاحبه با خبرنگاران اظهار نمود : نماز جمعه اولین قرارگاه فرهنگی است و گره گشایی از کار مردم در نماز جمعه انجام می شود.

امام جمعه رضوانشهر افزود : معمولا برای هر خطبه نماز جمعه بین ۶ تا ۷ ساعت مطالعه میشود و اخبار بروزی از تمامی مناسبت ها و رویدادهای کشور و جهان به سمع و نظر نمازگزاران رسانده می شود .

وی ادامه داد : ساخت مصلای نماز جمعه در رضوانشهر از سال ۸۸ شروع شده و تا کنون بیش از ۵۰ درصد پیشرفت کار صورت گرفته است و در فاز اول بیش از ۸۵۰ میلیون تومان هزینه شده است.

حبیبی ادامه داد : بیشترین کمک برای ساخت مصلا در دولت نهم انجام شده است و دولت دهم و دولت کنونی نیز در ساخت این مصای مشارکت داشته اند ،از ۱۵۰ میلیون تومان اعتبار مصوب سال گزشته دولت ۴۲ میلیون تومان تحقق پیدا نموده و کمک هایی نیز از طیق قرارگاه سازندگی قرب کوثر ، کارخانه چوکا و شرکت شفارود به این مصلا شده است و کمک های مردمی بیشتر برکت این سرمایه را زیاد نموده است.

خطیب جمعه رضوانشهر گفت : از سری کارهای فرهنگی که در نماز های جممعه انجام شده و می شود ، تهیه ۵ تابلوی فرهنگی توسط شهرداری و شورای شهر رضوانشهر در سطح شهر و احداث نمایشگاه مصور درداخل مصلای نماز جمعه به مناسبت هفته نماز جمعه و مسابقه و رواج دادن کتابخوانی در بین نماز گزاران بوده است.

وی ادامه داد : از سال ۱۳۸۱ اولین نماز جمعه رضوانشهر به امامت حجت الاسلام والمسلمین میرحسینی اشکوری در رضوانشهر اقامه شد و به ترتیب حجت الاسلام رضایی ، حجت الاسلام عربیانی و هم اکنون نیز بنده می باشم و تا کنون ۷۰۰ خطبه نماز جمعه در این شهرستان خوانده شده است.

حبیبی افزود : نماز جمعه بعد از انقلاب اسلامی یک جایگاه ممتازی در بین جامعه پیدا کرده است ، نماز جمعه صرفا نماز یک نماز عبادی نیست بلکه بلکه جایگاه ویژه ای برای مدیریت اجتماعی ، سیاسی ، دینی و مذهبی می باشد .

رئیس شورای فرهنگ عمومی رضوانشهر بیان کرد: طبق فرموده امام رضا علیه السلام، نماز جمعه محل اجتماع همگان است که خداوند خواسته تا امام جمعه یک فرصتی داشته باشد جهت پند و اندرز و بیم دادن به مشکلات و گناهان و آگاه سازی مسلمانان.

امام جمعه رضوانشهر در ادامه به موضوع سبک زندگی نیز اشاره و بیان کرد: ما هم اکنون در این زمینه مشکل داریم و با پدیده بد پوششی مواجه هستیم که این امر حتی به روستاها نیز راه یافته و پوشش خارجی به مناطق روستایی نیز رفته.

امام جمعه رضوانشهر در پایان گفت : یکی از مشکلات اساسی در شهرستان رضوانشهر مشکل کارگران می باشد که امیدواریم با همت مسئولان امر این مجوعه چوکا مجددا فعال شود و در آن کسب و کار رونق بگیرد.

انتهای پیام/

09

10

 

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir