امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۸/۰۱
تاریخ انتشار:۱۱/ ۰۵/ ۱۳۹۵
دسته خبری: اقتصادی, گیلان
شکری تاکیدکرد:

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه مانور برنج خارجی برای سودهای چندبرابری است،گفت:اراضی کشاورزی در اختیار کشاورزان گیلانی قرار بگیرد تا در تولید برنج با افزایش تولید خودکفا شویم.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر ، محمود شکری درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت تولید برنج  درکشور،گفت:متاسفانه برنج خارجی درکشور مانور می دهد،البته این  حضور  برای  تامین قوت برنج  مردم نیست؛بلکه برای سودجویی های  چندبرابری از سود برنج خارجی است.

نماینده  مردم  تالش،رضوانشهر  و ماسال درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  ما در زمینه منابع طبیعی  در صنعت کشاورزی  وضعیت مناسبی داریم،تصریح کرد:بطورمثال درکشور  ژاپن دولت نرخ خرید تضمینی را بالاتر  از  نرخ تمام شده تولید اعلام می کند  تا کاشت، داشت و برداشت محصول برای کشاورز مقرون به صرفه باشد.

 وی، ادامه داد:درشمال کشور زمین های  بکری موجود است که سازمان منابع طبیعی برخی از این اراضی را دراختیارگرفته  است و این درحالی  است که متاسفانه  اجازه کشت برای این نوع از اراضی صادر نمی شود.

 شکری،افزود:با افزایش کشت برنج  و دراختیار قراردادن اراضی کشاورزی  به برنج کاران می توانیم  نیاز برنج داخلی را نه تنها  تامین کنیم؛بلکه می توانیم در راستای صادرات نیز گام  اساسی برداریم.

 نماینده  مردم تالش،رضوانشهرو ماسال درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  اراضی کشاورزی مناسب برای کشت در حوزه انتخابیه  به طریق مناسبی موجود است،یادآورشد:قیمت تمام شده  محصول باید برای کشاورز مقرون به صرفه باشد و این درحالی است که دولت  خرید برنج را تضمین کند و با نرخی مناسبی خریداری کند تا  انگیزه کشاورز برای افزایش کشت برنج  افزایش  یابد.

عضوکمیسیون  اقتصادی مجلس با بیان  اینگه اگر اراضی کشاورزی در اختیار برنج کاران در استان گیلان قرار گیرد ما شاهد خودکفایی  در برنج داخلی  خواهیم بود،گفت:حذف برنج  خارجیبا افزایش  تولید در اراضی کشاورزی استان گیلان  امکان پذیر  است./

پایان پیام

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir