امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۸/۰۱
تاریخ انتشار:۱۱/ ۰۵/ ۱۳۹۵
دسته خبری: اجتماعی, گیلان
در جلسه علنی شورای شهر رشت مطرح شد

اعضای شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه سازمان بازرسی استان ایراداتی نسبت به عملکرد شهرداری رشت گرفته است تاکید کردند: انتقادات حجت‌الاسلام رفیعی در مورد وضعیت استان باید توجه و آسیب‌شناسی می‌شد چرا که برخی مسائل غیرفرهنگی در رشت جای نگرانی دارد.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از تسنیم ، محمود باقری خطیبانی عصر امروز در جلسه علنی شورای اسلامی شهر رشت، اظهار داشت: بارها گفته‌ام هر کس در زندگی شخصی خود کارها و هزینه‌های خود را بر اساس تحقق درآمد انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه در ۴ ماهی که از امسال گذشته است از صددرصد بودجه شهرداری تنها ۲۵ درصد آن تحقق یافته است بیان کرد: شهرداری منطقه ۱ رشت که باید یکی از مناطق فعال شهرداری باشد امسال تنها ۱۳ یا ۱۴ پروانه ساختمانی صادر کرده است.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر رشت با تاکید بر اینکه نباید بدهی برای شورای شهر بعد از خود به ارث بگذاریم تصریح کرد: شهرداری رشت با توجه به اینکه مشاور و کارشناس زیادی دارد چرا باید قراردادهای مطالعاتی و پژوهشی منعقد کند.

باقری خطیبانی با بیان اینکه اگر شهرداری مشکل پژوهشی دارد چرا مشاوران زیادی را جذب می‌کند بیان کرد: امروز در آستانه آخرین سال فعالیت شورای چهارم هستیم و باید کاری کنیم کارنامه اعمال و تصمیمات ما بیش از همه در محضر خدای متعال و بعد از آن در پیشگاه مردم سربلند باشد.

عضو دیگر شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه اظهار داشت: اختلافی میان سازمان اتوبوسرانی شهرداری با رانندگان ایجاد شده است و سازمان اتوبوسرانی از ۵۰ نفر از رانندگان خواسته که سر کار نیایند.

فرهاد شوقی با اشاره به اینکه سازمان اتوبوسرانی به‌دنبال این است رانندگان پایه یک جدیدی را بگیرد عنوان کرد: در حال حاضر حدود ۱۲ الی ۱۳ راننده اتوبوس در سطح شهر رشت فعالیت می‌کنند.

عضو هیئت رئیسه شورای شهر رشت با بیان اینکه سازمان اتوبوسرانی وضعیت نابه‌سامانی دارد اظهار کرد: مدیرعامل این سازمان را برای پاسخگویی به صحن شورا دعوت کنیم.

وی با اشاره به اینکه هفته گذشته در صحن شورا اظهاراتی در مورد فیلم “ایستاده در غبار” داشتم تصریح کرد: این فیلم در ۵ روز از ماه رمضان که یکی از روزهای آن روز قدس بود اکران شد لذا چطور انتظار دارند این فیلم در ماه رمضان فروش بالایی داشته باشد.

شوقی با بیان اینکه وقتی در مورد دست‌های پشت پرده حرف زده می‌شود عده‌ای اعتراض می‌کنند بیان کرد: هر وقت در مورد مسائل فرهنگی رشت صحبت می‌شود به عده‌ای برمی‌خورد.

عضو شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه در مورد صحبت‌های حجت الاسلام رفیعی باید آسیب شناسی صورت می‌گرفت مطرح کرد: انتظار داشتیم حرکتی برای اصلاح شروع شود و واقعا” برخی مسائل غیرفرهنگی در شهر رشت جای نگرانی دارد.

شوقی در مورد وضعیت استقرار خبرنگاران در جلسات شورای شهر رشت اظهار کرد: وقتی نمی‌توانیم فضای صحن شورا را مدیریت کنیم چه طور می‌توانیم فضای مدیریت شهری را مدیریت کنیم.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه اظهار داشت: از رسانه‌هایی که آرامش را برقرار می‌کنند تشکر و قدردانی می‌کنم.

امیرحسین علوی با اشاره به طرح استیضاح شهردار رشت بیان کرد: مواردی که مطرح می‌شود برای حفاظت از حقوق و منافع مردم است.

وی با بیان اینکه سازمان بازرسی استان ایراداتی نسبت به عملکرد شهرداری رشت گرفته است مطرح کرد: خواهش من این است رئیس شورا نامه‌ای به شهرداری بزند و پاسخی که شهرداری به استانداری می‌دهد نسخه ای به شورا ارسال شود.

در این جلسه با لایحه سفر شهردار رشت و رئیس کمیسیون فرهنگی شورا برای شرکت در نشست سالانه شهر خلاق یونسکو ۲۰۱۶ در کشور سوئد موافقت شد.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir