امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
تاریخ انتشار:۱۱/ ۰۵/ ۱۳۹۵
دسته خبری: رضوانشهر و پره سر
وبلاگ "انعکاس" نوشت:

چقدر همدیگر را دیده ایم، نکفتم تماشا کرده ایم، دیدن یک ادم فرق دارد با دیدن یک ماشین یک خانه، افسوس که ما همیشه ادمها را نصفه و نیمه می بینیم یک ادم مجموعه ای از خوبی ها و عیب ها و نقص ها و نقاط قوت هست، چقدر به زیبایی های هم خیره شده ایم

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر  ، وبلاگ “انعکاس” نوشت:

 

سوالاتی که باید دیر یا زود از خودمان در مورد خانواده بپرسیم:

 چقدر همدیگر را می شنویم، نگفتم چقدر به همدیگر گوش می دهیم، گفتم چقدر همدیگر را می شنویم، چون آدمها، مخصوصا زنها دلشان می خواهد شنیده شوند، انها دوست دارند، سکوتشان را هم بشنوند، گاهی حرف هایی در حرکات بدن هست که اگر دقیقا با گوش دل و محبت و عشق شنیده شوند، در زندگی معجزه افرینند…..

چقدر همدیگر را دیده ایم، نکفتم تماشا کرده ایم، تماشا فقط برای فیلم ها و سریال ها و سایر چیزهاست، گفتم دیدن همدیگر، دیدن یک ادم فرق دارد با دیدن یک ماشین یک خانه، حتی یک گل، ادمها را باید تماما دید، اما افسوس که ما همیشه ادمها را نصفه و نیمه می بینیم یک ادم مجموعه ای از خوبی ها و عیب ها و نقص ها و نقاط قوت هست، چقدر به زیبایی های هم خیره شده ایم، انقدر که وقتی چشم هایمان را روی هم می گذاریم پشت سیاهی پلک هایمان هم همدیگر را ببینیم.

 

رسانه ها با ما چه می کنند؟؟ آیا مطمئنیم کنترل آنها دست ماست؟؟ یا نه این یک توهم است و در واقعیت کنترل ما دست انهاست؟؟ انها به ما می گویند، چه چیز را دوست بداریم و چگونه دوست بداریم ؟؟ انها به ما می گویند چه چیز را زیبا ببینیم، چه چیز را زشت!!! انها به ما دیکته می کنند، به چه بخندیم، و چه ارزوها و خواسته هایی داشته باشیم؟؟ انها ما را به جای صحبت با یکدیگر به شنیدن خودشان فرا می خوانند ؟؟ نقش رسانه ها بویژه شبکه های ماهواره ای  در تنوع طلبی جنسی و خیانت و از هم پاشیدگی خانواده چیست؟؟ آیا ماهوراه ها برای زندگی ما بی خطرند؟؟ ایا می دانیم ماهواره ها بیش از ۲۰ نوع افت خانوادگی را به طور مستقیم و غیر مستقیم، وارد حریم زندگی ما می کنند؟؟

نقش اموزش در زندگی ما چقدر پر رنگ است، آیا برای یک زندگی موفق نیازی به اموزش و مطالعه نیست؟؟ مسائل جنسی تنها در انسان است که ابعاد پیچیده ای پیدا می کند و از یک غریزه کور حیوانی به یک غریزه هوشمند تبدیل می شود، آیا نباید در مسائل و مشکلات زناشویی به متخصص و روانشناس مراجعه کرد؟؟ آیا شرم و حیای بیمارگونه ما، لذت زندگی سالم را از ما نگرفته است و حریم پاک خانواده ایرانی را هدف قرار نداده است؟؟ دایره و محدوده حیا و عفت کجاست؟؟ چرا زوجین جوان باید در یک پروسه ازمایش و خطا و با از دست دادن قسمتی از با ارزش ترین دوران زندگی مشترکشان، به درک صحیح از جسم و روح همدیگر دست یابند؟

بدون شک سبک زندگی ما، در حال تغییر است، آیا سمت و سوی این تغییر مثبت است یا منفی؟؟ تمایلات و خواسته های ما در حال رشد سرسام آور است، نتیجه روحیه مصرف گرایی در خانواده ها چیست؟؟ اینکه یک خانواده ایرانی بزرگترین مصرف کننده قند دنیا،آب و برق دنیا و ….. است اینده ایران را با چه خطری روبرو می سازد ؟؟

سبک زندگی اسلامی که مد نظر مقام معظم رهبری می باشد چه شاخصه هایی دارد؟؟ احترام، درک متقابل، کم مصرفی، قناعت، عشق و محبت و مودّت اسلامی چه تاثیری ر زندگی خانوادگی ما خواهند داشت؟

و سؤالات آخر: ایا نباید سوال بپرسیم؟ نباید خود را میان سوالات اصلی خلقت مان و دنیا و اخرتمان، محک بزنیم؟؟ چه کسی جرات و وقت و اهمیت این سوالات را از ما گرفته؟؟ و فقط همین علامت، ارزش دارد که علامت انسان بودن است؟؟؟

 

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir