امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۱۰/۳۰
تاریخ انتشار:۲۰/ ۰۵/ ۱۳۹۴
رئیس ثبت احوال رضوانشهر مطرح کرد

رئیس اداره ثبت احوال رضوانشهر گفت: ۲۱۴ مورد ازدواج در سه ماهه نخست سال ۹۴ در شهرستان رضوانشهر ثبت شده که این تعداد ازدواج نسبت به فصل بهار سال ۹۳ دارای ۱۵/۷ رشد بوده است.

به گزارش رضوان خبر ،  سیدمختار ذکی‌پور با بیان آمار حیاتی شهرستان اظهار داشت: در فصل بهار امسال ۱۰۰ درصد واقعه حیاتی ولادت در شهرستان ثبت و بر این اساس تعداد ۲۷۴ فقره ولادت در طی ماه‌های فروردین، اردیبهشت و خرداد ثبت شده است که نسبت به فصل زمستان سال گذشته دارای ۱۰/۵ و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۱۳/۲ درصد افزایش بوده است که ۵۵ درصد تولدهای ثبت شده دختر بوده است.

وی تغییرات ازدواج در رضوانشهر را نسبت به سال گذشته مثبت عنوان کرد و افزود: ۲۱۴ مورد ازدواج در سه ماهه نخست سال ۹۴ در  شهرستان ثبت شده که ۵۰/۵ درصد از این تعداد در مناطق شهری شهرستان رخ داده است و این مقدار ازدواج نسبت به فصل زمستان گذشته دارای ۶/۵ درصد و نسبت به فصل بهار سال ۹۳ دارای ۱۵/۷ رشد بوده است و در مجموع نرخ واقعه ازدواج به میزان جمعیت شهرستان در این مدت ۱۲/۳ درصد محاسبه شده است.

رئیس ثبت احوال رضوانشهر ضمن اشاره به اینکه سه ماهه فروردین، اردیبهشت و خرداد تعداد ۷۷ مورد واقعه فوت در شهرستان ثبت شده است گفت: ۷۴ درصد وفات ثبت شده در رضوانشهر در مناطق روستایی شهرستان ثبت شده است و ۴۰ مورد از مجموع وفات ثبت شده مربوط به جنسیت مردان است.

وی گفت:  تعداد واقعه وفات ثبت شده در سه ماهه نخست سال نسبت به فصل زمستان گذشته ۴/۹ درصد کاهش و نسبت به فصل بهار سال قبل ۵/۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

ذکی‌پور با ذکر آماری از سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۳۹۰ گفت: شهرستان رضوانشهر بر اساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن کشور دارای ۶۶۹۰۹ نفر جمعیت است که از این مقدار ۳۳۲۱۱ نفر مرد و ۳۳۶۹۸ نفر زن هستند.

از این تعداد ۴۴۰۱۶ نفر یعنی ۶۵/۷ از کل جمعیت در مناطق روستایی شهرستان زندگی می‌کنند که بالا بودن نسبت جمعیت روستایی به جمعیت شهری  از مزیت‌ها و استعدادهای بالقوه رضوانشهر و نقش آن در چرخه تولید در استان گیلان است.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir