امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
تاریخ انتشار:۳۱/ ۰۵/ ۱۳۹۵
دسته خبری: گیلان
به همت مردم و نیروی دریایی؛

رئیس اداره منابع طبیعی رودبار از مهار آتش سوزی هزویل خبر داد و گفت: در این آتش سوزی نیروهای مردمی، نیروی دریایی، بسیج، منابع طبیعی و سایر نهادها مهار شد.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از زیتون خبر، درختان زربین در منطقه دربند هرزویل از ساعت ۱۸ عصر روزز گذشته شنبه دچار حریق شدند.

رضا پرند آور، که خود را به صحنه آتش سوزی رسانده بود و از نزدیک مسائل را مدیریت می کرد، به ما گفت: با شروع آتش سوزی عوامل مردمی که جای تشکر و قدردانی از زحمات آنان دارد با حضور میدانی خود عملیات اطفای حریق را آغاز نمودند.

وی ادامه داد: علیرغم تلاش نیروهای مردمی، بسیج و منابع طبیعی اطفا و مهار حریق به دلیل وزش باد و صعب العبور بودن منطقه به کندی پیش می رفت.

این مسئول ابراز کرد: با پیگیری انصاری سرپرست فرمانداری رودبار و مسئولین محلی این قضیه در دستور کار ستاد بحران شهرستان قرار گرفت.

وی ادامه داد: پس از ده ساعت مهار آتش سوزی این منطقه با حضور گسترده عوامل نیروی دریایی که جا دارد از زحمات امیر بیاتی تشکر نماییم، آتش مهار شد.

به گفته پرندآور، ۱۵ هکتار از درختان این محدوده در هرزویل طعمه آتش شدند.

وی بیان کرد: علت وقوع این حادثه در دست بررسی است.

حاشیه یک خبرنگار از آتش سوزی هرزویل

جوانان هرزویل با دست خالی، و با دبه های آب و هدایت آب به منطقه دچار حریق شده سعی در خاموش کردن آتش داشتند.

حین اطفای حریق بود که یکی از جوانان منجیل دچار سوختگی شد و برای مداوا به شهر منتقل شد. پیش از حضور ما نیز ظاهرا یکی دیگر از اهالی دچار سوختگی شده بود.

مهندس پرندآور رئیس منابع طبیعی رودبار، فتوتی فرمانده حوزه، یکی از نیروهای محیط زیست، جمعی از کارکنان منابع طبیعی و هلال احمر از جمله نیروهای حاضر و میدانی در صحنه آتش سوزی بودند.

پیگیری مستمر و تلفنی علیرضا انصاری و ارتباط با رئیس و خبرنگار زیتون خبر جهت اطلاع از وضعیت منطقه و ساماندهی اطفای حریق از ستاد بحران هم قابل تقدیر بود.

جمعی از مسئولین شهرستان با حضور در شهرداری منجیل و تشکیل ستاد بحران فوری انجام اقدامات لازم برای آتش سوزی را در دستور کار قرار دادند.

عوامل نیروی دریایی که سهم بسزایی در مهار آتش سوزی داشتند در منطقه چشمگیر بود به داد جنگل و جوانانی که به جنگ آتش رفته بودند شتافتند.

کمبود امکانات برای اطفای حریق از دیگر حواشی این آتش سوزی بود. جالب اینکه استان گیلان که دارای بیشترین پوشش جنگلی در کشور را دارد از داشتن هیلی کوپتر برای چنین مواقعی محروم است.

photo_2016-08-21_08-55-29

photo_2016-08-21_08-55-31

photo_2016-08-21_08-55-34

photo_2016-08-21_08-55-39

photo_2016-08-21_08-56-52

photo_2016-08-21_08-57-13

انتهای پیام

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir