امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۲۵
تاریخ انتشار:۰۱/ ۰۶/ ۱۳۹۵
دسته خبری: ایران و جهان, سیاسی

در حالی که یکی از انتظارات مردم برخورد با صاحبان فیش های نجومی بود، سخنگوی دولت باز هم از آن ها دفاع کرد.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از مرصاد، در حالی که بسیاری از کارگران، کارمندان و بازنشستگان با حقوق های پایین توان مبارزه با هزینه های زندگی را از دست داده اند، برخی از مدیران دولتی به واسطه روابط و وابستگی های خود از حقوق های چند ده میلیونی برخوردار شدند که افشای آن ها موج انتقادات فراوانی را برانگیخت.

 

افشای این حقوق های نجومی نشان داد که دولت در پرداخت حقوق ها میان یاران خود در مجموعه دولت و دیگر کارمندان تفاوت های آشکاری قائل می شود که این به معنای آن است که تبعیض یکی از نتایج اقدامات دولت در حوزه پرداخت حقوق هاست.

 

با این وجود اعتراض ها به فیش های حقوق نجومی دولت را در آن مقطع به جایی رساند که مجبور شود برای مدت کمی با مردم همراه شده و رئیس جمهور با انتشار یک بیانیه قول رسیدگی به این موضوع را بدهد.

 

در این بیانیه ۹ بندی که در تاریخ ۱۴ تیرماه در رسانه ها منتشر شده بود، روحانی وعده داده بود که با فساد مبارزه خواهد کرد.

 

روحانی در این بیانیه تاکید کرده بود که با هیچ کس عقد اخوت نبسته  ام، مبارزه با فساد و رانت در نظام اداری و اقتصادی کشور را تعمیق بخشیده و این جرثومه پلیدی را از ساحت مقدس خدمت گزاری کشور ریشه کن نمایم.

 

حرکت آرام دولتی ها برای توجیه حقوق های نجومی

 

اما این پایان ماجرا نبود. دولت نه تنها رسیدگی چندانی به موضوع حقوق های نجومی نکرد بلکه به نوعی در تلاش بود که این رویه را توجیه کند و این به این معناست که حقوق های نجومی را خلاف نمی داند.

 

هر چند که خلاف قانون نبودن! این مسئله را در روزهای اوج انتقادات مطرح نکرد اما حرکت آرام دولتی ها در این زمینه به جایی رسید که همین موضوع هم از زبان سخنگوی دولت بیان شد.

 

نوبخت گفته است: هیچ کسی در این‌باره به قوه قضاییه نرفت چرا که حقوق‌ها غیرمتعارف بود اما غیرقانونی نبود.

 

سخنگوی دولت همچنین در حمایت از مدیران استعفا داده به خاطر فیش های نجومی باز هم تاکید کرد که تمامی مدیرانی که استعفا داده اند هم ذخیره نظام هستند.

 

او پیش از این صفدر حسینی را که حقوق ده ها میلیونی می گرفت ذخیره نظام نامیده بود.

 

به گزارش مرصاد، این رویه دولتی ها نشان می دهد نه تنها به خواست مردم برای مقابله با حقوق های نجومی بی توجه هستند بلکه سعی می کنند که دریافت کنندگان حقوق های نجومی را نیز تطهیر کنند.

 

تاکید نوبخت بر کلیدواژه ذخیره نظام برای مدیران مستعفی نشان می دهد که دولتی ها برنامه دارند تا دوباره از ذخایر مورد نظر خود در پست های مدیریتی استفاده کنند. در حقیقت نامیده شدن ذخیره برای یک فرد نشان دهنده استفاده از او در آینده است.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir