امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۶
تاریخ انتشار:۲۰/ ۰۵/ ۱۳۹۴
دسته خبری: گیلان

به گزارش رضوان خبر به نقل از افق انزلی ، طرح کرسی تلاوت خانگی برای اولین بار در سطح استان گیلان در بندرانزلی افتتاح گردید. در این طرح قاریان برجسته و نام آشنای شهرستان که مقامات استانی و کشوری کسب نموده اند و یا در عرصه قرآن توانایی و استعداد بالایی دارند در منزل یکی از […]

به گزارش رضوان خبر به نقل از افق انزلی ، طرح کرسی تلاوت خانگی برای اولین بار در سطح استان گیلان در بندرانزلی افتتاح گردید.

در این طرح قاریان برجسته و نام آشنای شهرستان که مقامات استانی و کشوری کسب نموده اند و یا در عرصه قرآن توانایی و استعداد بالایی دارند در منزل یکی از شهروندان انزلی به تلاوت قرآن می پردازند.

استاد جمشید بذربخش معاونت اجرایی خانه قرآن کریم شهرستان بندرانزلی در حاشیه جلسه افتتاحیه این طرح قرآنی در گفت و گو با خبرنگار افق انزلی بیان کرد: طرح کرسی تلاوت یکی از بهترین برنامه های قرآنی در سطح شهرستان است که می تواند با وجود هزینه کم آینده روشنی را برای جامعه قرآنی بندرانزلی رقم بزند.

وی افزود: کرسی تلاوت خانگی همان محفل انس با قرآنی است که در جای جای کشور برگزار می شود ،اما برای اینکه قرآن در خانه ها و نزد خانواده ها بیش از پیش تلاوت شود اینگونه مجالس را در خانه ها برگزار می کنیم.

وی با اشاره به اینکه کرسی تلاوت خانگی یک جلسه آموزشی نیست افزود: ما در تلاشیم از طریق این طرح فضای مناسبی را فراهم نماییم تا قاریان قرآن بتوانند در جمع تلاوت خود را به نمایش بگزارند.

جمشید بذربخش در رابطه با اهداف این طرح بیان کرد: این طرح آثار و برکات خوبی دارد اما همانطور که ذکر شد در مرحله اول می خواهیم فضای مناسبی برای تلاوت قاریان فراهم شود و در محله دوم شرایطی را ایجاد نماییم که قاریان قرآن و دوست داران کلام الهی هر چندوقت یکبار دور هم جمع شوند.

معاونت اجرایی خانه قرآن کریم شهرستان بندرانزلی اظهار نمود: برنامه بلند مدت ما برای اینکونه کرسی های تلاوت این است که ما جلسات قرآنی مشابهی را در مساجد و ادارت شهر در طول ماه و سال برگزار نماییم.

وی در پایان گفت: چنانچه این طرح با استقبال مواجه شود می توانیم آن را در شهرهای دیگر استان با حضور اساتید برجسته استانی برگزار نماییم.

DSCF0015

DSCF0037

DSCF0043

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir