امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۸/۰۲
تاریخ انتشار:۲۵/ ۰۶/ ۱۳۹۵
مسئول روابط عمومی فرمانداری رضوانشهر از مردم خواست؛

ارشاد ره انجام : ارائه اطلاعات درست و دقیق ، نقش مهمی در اجرای هر چه بهتر این سرشماری و برنامه ریزی های کشور خواهد داشت که این امر در نهایت به بهبود وضعیت کشور و شناسایی مشکلات و نیازهای مردم و رفع آن ها خواهد انجامید.

ارشاد ره انجام در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر اظهار نمود : سرشماری عمومی نفوس و مسکن از ۳ تا ۲۴ مهر به روش اینترنتی و از ۲۵ مهر تا ۲۵ آبان به روش حضوری انجام خواهد شد.

 وی ادامه داد : سرشماری کامل ترین  و مؤثرترین شیوه جمع آوری اطلاعات مورد نیاز برای برنامه ریزی کشور محسوب می شود.

مسیول روابط عمومی فرمانداری رضوانشهر گفت : سرشماری یک آمارگیری جامع و ملی است که اطلاعات تک تک افراد جمع آوری می شود و امکان شناخت دقیق تعداد افراد جامعه و ویژگی های فرهنگی ، اقتصادی،اجتماعی آن ها فراهم می شود که این اطلاعات برای برنامه ریزان کشور از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی هدف کلی سرشماری عمومی نفوس و مسکن، جمع آوری داده ها و اطلاعات پایه ای درباره تعداد، ساختار و ویژگی های عمده افراد جامعه و واحدهای مسکونی کل کشور برای برنامه ریزان ،سیاستگذاران،دولتمردان،پژوهشگران و سایر کاربران است.

ره انجام ادامه داد : کاربردهای سرشماری از جمله شناخت جمعیت شهری و روستایی و تدوین برنامه های توسعه شهری و عمران روستایی، شناخت جمعیت در حال تحصیل و نیازمند تحصیل و برنامه ریزی برای تأمین مدارس، دانشگاه ها و واحدهای آموزشی، شناخت جمعیت فعال و اندازه گیری میزان بیکاری و فعالیت برای همه نواحی و برنامه ریزی در جهت تنظیم بازار، تعیین اندازه جمعیت جوان و سالمند،شناخت ویژگی ها و نیازمندی های جمعیت جوان و سالمند و برنامه ریزی برای بهبود زندگی جوانان و سالمندان ،برنامه ریزی برای توزیع عادلانه منابع،خدمات و کالاهای مصرفی و سایر امکانات و وسایل بین استان ها و مناطق مختلف کشور، تولید آمارهای اختصاصی و پایه ای جمعیت، بهنگام سازی نقشه های شهری یا روستایی برای استفاده در طرح های آماری و سایر سرشماری ها می باشد.

وی  گفت : سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۹۵ هشتمین سرشماری کشور خواهد بود که برای اولین بار به شیوه نوین الکترونیکی(روش اینترنتی و همچنین مراجعه حضوری مأمور سرشماری با استفاده از تبلت) اجرا خواهد شد.

ره انجام اظافه نمود : در روش اینترنتی که از ۳ تا ۲۴ مهرماه ۹۵ در کل کشور اجرا خواهد شد، سرپرست یا مطلع ترین عضو خانوار می تواند با مراجعه به سامانه ی اینترنتی سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۹۵ به آدرس www.sarshomari95.ir و با وارد کردن شماره ملی سرپرست خانوار به عنوان رمز ورود به پرسشنامه ی سرشماری دسترسی یافته و اطلاعات خانوار خود را در آن وارد کند.

اما در روش دوم یا روش مراجعه حضوری که از ۲۵ مهر تا ۲۵ آبان ماه اجرا خواهد شد، مأموران سرشماری به منازل مراجعه کرده و بجای استفاده از فرم های کاغذی،با استفاده از تبلت که وسیله الکترونیکی کوچکی است به جمع آوری اطلاعات خواهند پرداخت.

مسوول روابط عمومی فرمانداری شهرستان رضوانشهر گفت: ارائه اطلاعات درست و دقیق ، نقش مهمی در اجرای هر چه بهتر این سرشماری و برنامه ریزی های کشور خواهد داشت که این امر در نهایت به بهبود وضعیت کشور و شناسایی مشکلات و نیازهای مردم و رفع آن ها خواهد انجامید. در ضمن مشارکت در سرشماری اینترنتی نه تنها موجب صرفه جویی قابل توجه در بودجه کشور می گردد بلکه بالا بودن نرخ مشارکت اینترنتی می تواند در ارتقاء جایگاه نظام آماری کشور در عرصه بین المللی نقش مهمی داشته باشد. بنابراین از هموطنان عزیز شهرستان رضوانشهر تقاضا می شود با ثبت اطلاعات خانوار خود در سامانه اینترنتی سرشماری، ستاد سرشماری را یاری نمایند.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir