امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۰۲
تاریخ انتشار:۳۱/ ۰۶/ ۱۳۹۵

بازسازی واقعه غدیر خم در شهرستان رضوانشهر با حضور مسئولان و اقشار مختلف مردم اجرا شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر , سراسر حیات طیبه رسول ‌اکرم(ص)  و لحظه به لحظه آن در نزد مسلمانان دارای اهمیتی بس شگرف و والاست چرا که نه تنها کلام رسول‌ اکرم(ص) به نص صریح آیات قرآن عاری از هر گونه هوا و هوس و متصل به سرچشمه وحی است بلکه عمل و فعل آن بزرگوار نیز بر تک تک مسلمانان حجت است.

مقاطعی خاص از زندگی پیامبر اکرم(ص) به جهات گوناگون از اهمیتی ویژه برخوردار است که یکی از بارزترین آنها واقعه غدیر خم است که این واقعه از ابعاد مختلف و از جهات متفاوت دارای درخشندگی و برجستگی‌های خاصی در تاریخ اسلام است و کمتر مقطع تاریخی را می‌توان در جهان اسلام یافت که از لحاظ سند، اطمینان از اصل وقوع، کثرت راویان و اعتماد بزرگان و علمای مسلمین، قوت و استحکامی نظیر این رویداد مهم داشته باشد.

پیامبر اکرم(ص) بنابر امر الهی در سال دهم هجرت تصمیم به زیارت خانه خدا و به‌جا آوردن حج نمودند و مردم را از این امر مطلع و حتی برای آگاه‌ کردن اهالی مناطق مختلف قاصدانی را به آن شهرها گسیل داشتند. فرستادگان حضرت نیز این پیام را به مردم رساندند که این آخرین حج رسول خداست و این سفر دارای اهمیت فراوانی است.

پس از این اعلام جمعیت کثیری در مدینه جهت همراهی با رسول خدا (ص) و به‌جای آوردن اعمال حج جمع شدند به طوری که مورخان و صاحب‌نظران از این سفر با عنوان حجه‌الوداع، حجه الکمال وحجه التمام یاد می‌کنند.

این برنامه با همکاری عزیزان در مجموعه بسیج و اداره ارشاد شهرستان کهگیلویه و با حضور مردم این شهرستان برگزار شد.

01

 

04

05

06

07

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir