امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۰۲

ما تا به ابد به آن‌ها که قمقمه‌ها را دفن کردند تا هوس آب نکنند مدیونیم، دیر یا زود همه خواهیم رفت، همه ما به‌سوی مقصد اصلی و جایگاه همیشگی کوچ خواهیم کرد، در رفتن هیچ شکی نیست مهم چگونه رفتن است. اللهم ‌ارزقنی توفیق الشهاده فی سبیل‌الله.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر ، ۲۳ اسفندماه سال۹۴بود که تشییع و تدفین دو  آلاله گمنام در شهرستان رضوانشهر انجام شد و با توجه به عقبه مذهبی این شهر و استقبال بی نظیر مردم از این مراسم انتظار می رفت که هیچ کسری در این برنامه دیده نشود.

پیشبینی ها درست بود و مردم در مراسم تشییع و تدفین شهدا سنگ تمام گذاشتند.

اما ماجرا به همینجا ختم نشد و بی توجهی به شهدا توسط مسئولین غربتشان را دوچندان کرد که تصاویر آن را می بینید:

رضوان خبر

03

04

05

06

مردم رضوانشهر با حضور پرشور خود در مراسم تشییع دینشان را به شهدا ادا کرده اند، حال نوبت مسئولین فرهنگی شهرستان است که نه از روی احساس دین بلکه از روی وظیفه کار حداقلی مثله حد اقل بارگاهی ساده یا ترمیم بنای اولیه در آن محل را انجام دهند.

وقتی برای زیارت به بارگاه شهدای گمنام می‌رویم، و مقبره شهدای گمنام را می‌بینیم، می‌فهمیم که چگونه شهدای گمنام مورد توجه مسئولان هستند،نزدیک به ۸ ماه است که شهرستان رضوانشهر برای نخستین بار میزبان دو شهید گمنام شدند، شهدایی که با استقبال بی‌نظیر مردم و مسئولین روبه‌رو شد و شاید هنوز خیلی‌ها تشییع و تدفین باشکوه این دو شهید بزرگوار را به خاطر داشته باشند.

شهدای گمنام به ما یاد‌آوری می‌کنند، کسانی که در راه خدا کشته می‌شوند، در دل و جان مردم حضور خواهند داشت و ما به خود می‌بالیم که این شهدای سرافراز را در کنار خود داریم و به وجود پربرکت آن‌ها افتخار می‌کنیم.اکنون بعد از قریب به ۸ ماه از این مهمانی، در تمام دهه‌های هفته مانند دهه کرامت و ولایت، دفاع مقدس، نیرو انتظامی و… یکی از برنامه‌های ثابت سازمان‌ها و ادارات عطرافشانی و غبارروبی قبور مطهر شهداست و مسئولان با افتخار در کنار این قبور با گل و گلاب عکس یادگاری می‌گیرند.ولی آن‌چیزی که در این مدت تغییر نکرده است، بی‌توجهی مسئولان نسبت به مهمانانی است که روزگاری برای میزبانی‌ آن‌ها سر و دست می‌شکستند.مزار شهدای گمنام شهرستان رضوانشهر بسیار مظلوم است، زیرا هیچ‌گونه رسیدگی نسبت به مزار این شهدای عزیز نشده و این جای بسی تأسف است، پس از چندین ماه تدفین این عزیزان هنوز بازسازی این قبور مطهر صورت نگرفته و حتی یک پرچم سالم هم ندارد تا به وجود مزار این شهیدان پی ببریم.

 این است جواب شهیدان ….؟ مطمئنا اگر مزار یکی از نزدیکان ما این‌چنین باشد در اولین فرصت برای ترمیم آن اقدام می‌کنیم ! اما این شهیدان گمنام مثل اینکه واقعا غریب و گمنام هستند. در طی نشست‌هایی که در این خصوص برگزار می‌شود مسئولان هر بار با گفتن هر چه داریم از شهداست، ان‌ شاءالله به زودی این مشکل برطرف خواهد شد و قبور شهدای گمنام همچون نگین درخشان در دل شهر نمایان خواهند شد، صحبت را به اتمام می‌رسانند.

خدمت به شهدای گمنام وظیفه ذاتی هر مسئولی است، در قبال رشادت‌ها و از جان‌گذشتگی‌های آن عزیزان، انتظار می‌رود تمامی مسئولان استانی و شهرستانی نسبت به ادای دین به شهدای گمنام شهرستان رضوانشهر ، با جدیت وارد عمل شده و در راستای توسعه و محوطه‌سازی قبور این سرداران بی‌پلاک گامی بلند بردارند.

انتهای پیام/

 

 

 

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir