امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۵/۲۸
تاریخ انتشار:۲۵/ ۰۷/ ۱۳۹۵
دسته خبری: ایران و جهان, تیتر
مسکو:

سفیر روسیه در انگلیس در یادداشتی در روزنامه گاردین نوشت کشورش برای مبارزه با تروریسم وارد سوریه شده و در آستانه موفقیت است.

به گزارش رضوان خبر به نقل از فارس، «الکساندر یاکوونگو»، سفیر روسیه در انگلیس در یادداشتی در روزنامه گاردین، روز یکشنبه نوشته کشورش برای مبارزه با تروریسم وارد سوریه شده و در حال رسیدن به موفقیت در راستای این هدف است.  

دیپلمات روس با یادآوری اینکه ارتش روسیه از روز ۳۰ سپتامبر سال ۲۰۱۵ حملات هوایی در سوریه را آغاز کرده، درباره شرایط حاکم در ان زمان در سوریه می‌نویسد: «ائتلاف غربی برای چندین سال در آنجا فعال بود و برای حمایت از ‘معارضان میانه‌رو’ که بسیار مورد تمجید بودند بمب و موشک پرتاب می‌کرد. اما باز هم سوریه در آستانه فروپاشی بود.»

«یاکوونگو» سپس به پیشروی‌های گروه تروریستی داعش و جنایت‌ها و اقدامات متجاوزانه این گروه اشاره کرده است. وی سپس می‌نویسد: «یک سال بعد از اینکه روسیه نیروهایش را در پاسخ به درخواست دولت قانونی سوریه به آنجا فرستاد، این تصویر، متفاوت به نظر می‌رسد. داعش که بیش از ۴۶۰۰ مایل مربع از سرزمین‌ها و نزدیک به ۳۵ هزار نفر از پیکارجویانش را از دست داده رو به عقب‌نشینی است.»

این دیپلمات روس تأکید کرده که «اما روسیه برای جنگ به سوریه نیامده است. ما برای پاک کردن این کشور از تروریست‌ها و افراطی‌ها و برای ایجاد شرایط برای یک فرایند صلح به اینجا آمدیم.»

انتهای پیام/ * 

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir