امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۰۴
تاریخ انتشار:۲۴/ ۰۷/ ۱۳۹۵
دسته خبری: ایران و جهان
تازه‌های دنیای فناوری

از زمان از راه رسیدن تلویزیون های تخت، باریک وعریض کمتر نوآوری در این عرصه برای هیجان زده کردن خریداران باقی مانده است، اما ساخت تلویزیون نامرئی با نمایشگر شیشه ای می‌تواند محاسبات قبلی در این عرصه را تغییر دهد.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از فارس، این تلویزیون نامرئی را می توان مانند شیشه عادی در هر بخش از خانه و حتی به عنوان دکور وابزار تزیین نصب کرد و صرفا در زمان پخش برنامه های تلویزیونی از نمایشگر آن برای مشاهده برنامه های مختلف بهره برد.

شرکت پاناسونیک نمونه اولیه این تلویزیون را تولید کرده و آن را در نمایشگاه الکترونیک CEATEC ژاپن در معرض دید علاقمندان قرار داده است. این تلویزیون در زمان روشن شدن مانند تلویزیون عادی و بعد از خاموش شدن مانند یک شیشه کاملا شفاف است.

پاناسونیک این محصول را آینده نمایشگرهای دنیا دانسته است. نمایشگر یاد شده از یک شبکه توری مانند که در داخل شیشه ای خاص قرار گرفته ساخته شده است. البته این شرکت توضیحات بیشتری در این زمینه نداده است.

حرکت دادن کشویی این نمایشگر بر روی سطوح مختلف و جابجانمودن آن نیز بدون مشکل ممکن است. در این نمایشگر از تازه ترین فناوری OLED برای روشن شدن خودکار هر پیکسل از درون (به جای روشن شدن آن از پشت) استفاده شده است.

به طور سنتی در پنل های OLED از یک لایه نازک پلاستیک بین دو الکترود در بالای یک باریکه شیشه ای استفاده می شود. به همین علت وقتی سیگنال الکتریکی محو می شود، این باریکه قابل دید نخواهد بود. مصرف کم برق مزیت دیگر این نوع تلویزیون ها خواهد بود. هنوز قیمت تمام شده و زمان عرضه عمومی این محصول اعلام نشده است.

انتهای پیام/

منبع :  پی سی ادوایزر

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir