امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
تاریخ انتشار:۰۲/ ۰۸/ ۱۳۹۵
دسته خبری: اجتماعی, تیتر, گیلان

کاروان مسئولان گیلانی در راستای انتقال تجربیات قرار است دو هفته در ژاپن گشت و گذاری داشته باشند و از حیات وحش گرفته تا پارک و موزه بازدید کنند.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از  ۸دی، گویا کاروان مسئولان گیلانی در راستای انتقال تجربیات قرار است دو هفته در ژاپن گشت و گذاری داشته باشند و از رصدخانه و حیات وحش گرفته تا پارک و موزه بازدید کنند.

به گزارش ایسنا، هیات اعزامی استان گیلان که به دعوت رسمی دولت ژاپن جهت بازدید از طرح های مدیریت یکپارچه و احیای تالاب ها به این کشور سفر کرده اند در ادامه سفر خود ، با شهردار شهر کوشیرو ملاقات کردند.

محمدپور مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان که در این هیات حضور دارد، گفت: براساس برنامه کاری تدارک دیده شده برای این سفر از رصد خانه طبیعت تاکوبو، مرکز بازدید کنندگان توروکو، مرکز حیات وحش تالاب و پارک ملی لک لک ژاپنی در شهر کوشیرو، پژوهشکده و موزه دریاچه بیوا، پروژه جمع آوری مکانیکی گیاهان آبی، شهر صنعتی کوگا و تصفیه خانه فاضلاب شهری که در مجاورت دریاچه بیوا قرار دارد بازدید بعمل آمد.

وی افزود: هیات اعزامی با ابینا، شهردار شهر کوشیرو؛ کیکوچی‌، دبیرکل مرکز بین المللی تالاب کوشیرو؛ جیما، معاون استاندار استان شیگا نیز دیدار داشتند و در خصوص نحوه گسترش همکاری‌ها و انتقال تجربیات موفق دولت ژاپن در زمینه های مرتبط با احیای تالاب‌ها به بحث و تبادل نظر پرداختند. مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان همچنین عنوان کرد: این هیات همچنین در سومین دوره کارگاه آموزشی “ارتباط تالاب کوشیرو و تالاب بندر انزلی” به همراه ارگان های ذی‌ربط، شهرداری‌ها و سازمان‌های غیر انتفاعی شهر کوشیرو شرکت کردند.

معاون امور عمرانی استانداری گیلان، رییس کل دادگستری استان، رییس سازمان آموزش و پرورش گیلان، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان،فرماندار رشت و مدیرکل زیستگاه ها و امور مناطق سازمان حفاظت محیط زیست کشور نیز در این سفر دو هفته ای که به دعوت رسمی و با هزینه آژانس همکاری های بین المللی کشور ژاپن، جایکا، انجام شده است در این کشور حضور دارند.

دیدگاه ها

یک پاسخ به “بازدید مسئولان گیلانی از پارک، حیات وحش، موزه و رصدخانه در سفر کاری به ژاپن”

  1. شهبازی گفت:

    ظاهرا هزینه این سفراز بیت المال نبوده و سازمان جهانی این سفررو تقبل نموده است.ان شااله که اینطور باشه.فقط نکته اینه که ۳ سال پیش دکتر احمدی نژاد با همه اهل بیتتش رفت نیویورک با هواپیمای اختصاصی که متاسفانه در ان برهه برخی سایتهای انقلابی لالمونی گرفته بودند.ولی الان کبکشون خروس میخونه.انشااله سفر این دولتمردان حداقل برای استانمون فوایدی داشته باشه

    (۰)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir