امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
تاریخ انتشار:۲۲/ ۰۵/ ۱۳۹۴
مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه ناحیه رضوانشهر:

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه رضوانشهر با اشاره به آیه ای از قرآن کریم اظهار نمود: فریضه امر به معروف و نهی از منکر یکی از شاخصهای شکل دهنده هندسه نظام اسلامی می باشد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رضوان خبر،حجت الاسلام و المسلمین بخشش  در کارگروه علمی تخصصی مربیان عقیدتی سیاسی که در حسینیه این ناحیه برگزار شد با اشاره به آیه ای از قرآن کریم ۴ شاخص را به عنوان شاخصهای شکل دهنده هندسه نظام اسلامی برشمرد و اظهار نمود: این شاخصها عبارتند از نماز، زکات، امربه معروف و نهی از منکر می باشد.

وی در ادمه در اینباره افزود: هریک از این شاخصها دارای جنبه های فردی و اجتماعی هستند که مقام معظم رهبری در اول امسال در مشهد مقدس در تبیین شعار سال ۹۴ بدان اشاره داشتند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه سپاه رضوانشهر با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که فرمودند: عرصه، عرصه جنگ فرهنگ است و تلفاتش از جنگ نظامی به مراتب بیشتر می باشد، اظهار نمود: امروز ما مربیان در این برهه از زمان وظایف مضاعفی را داریم و کسانی که در زمینه های فرهنگی و تربیتی کار می کنند اگر واقعاً عامل به ارزشها باشند قطعاً سخنان آنها برای مخاطبان تاثیر خوبی خواهد داشت.

حجت الاسلام بخشش در خصوص امر به معروف و نهی از منکر اشاره ای به دوران امام حسین (ع) نمود و افزود: مردم کوفه در آن زمان نسبت به دستگاه خلافت منحوس یزید بی تفاوت بودند و این باعث شد که دشمن جری تر و گستاخ تر گردد تا جاییکه نوه عزیز پیامبر اسلام حضرت امام حسین (ع) را به شهادت رساندند.

سپس وی به ابعاد بی تفاوتی به منکر اشاره کرد و اظهار نمود: یکی از ابعاد، بی تفاوت بودن قلب مسلمان نسبت به علنی شدن منکر می باشد و اینکه متاسفانه در یک جامعه اسلامی فرد و افرادی نسبت به انجام یک منکر قلبشان ناراحت نشود.

حجت الاسلام بخشش دومین بعد بی تفاوتی به منکر را عدم ابراز تنفر به رفتار منکراتی دانست و افزود: برخی از افراد وقتی می بینند در یک جامعه ای منکری رواج می یابد ابراز تنفر نمی کنند و حتی خوشحال هم می شوند!!

وی سومین بعد بی تفاوتی به منکر را توجیه نمودن گناه عنوان نمود و گفت: اینکه افرادی بیایند در مورد رواج یافتن گناه و منکرات در جامعه که آنهم در جامعه اسلامی ما مانند بی حجابی متاسفانه توجیهاتی می آوردند و قبح و زشتی این کار را در جامعه از بین می برند که جای تاسف دارد.

وی در خاتمه خاطر نشان نمود: اگر در یک جامعه ای به این فریضه واجب الهی توجهی نشود دودش تمام خوبان و بدان را خواهد گرفت و اینجاست که آدمهای خوب با آدمهای بد فرقی نخواهند کرد.

گفتنی است پس از سخنرانی، دو نفر از مربیان عقیدتی سیاسی مقالاتی را در همین زمینه تهیه کردند که در این مراسم در مدت محدودی به حاضران در جلسه ارائه دادند.

انتهای پیام/

خبرنگار : محسن صیاد قنبری 

 

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir