امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۷/۳۰
تاریخ انتشار:۰۹/ ۰۸/ ۱۳۹۵

نبود زیرساخت مناسب جاده‌های رضوانشهر و رعایت نکردن قوانین و مقررات از سوی رانندگان عامل مهم تصادفات جاده‌ای است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر ، شاید برای ما بارها اتفاق افتاده‌است که هنگامی که از منزل خارج و وارد خیابان اصلی و بازار می‌شویم در هر گوشه و کنار شهر گاه و بی‌گاه جمعیت شلوغی توجه ما را به خود جلب می‌کند، وقتی به این جمعیت نزدیک یا از دور علت تجمع جمعیت را جویا می‌شویم متوجه می‌شویم علت این تجمع تصادف است و این عامل امروزه در استان و کشور ما به یک امر عادی تبدیل شده و کمتر روزی است که شاهد بروز حداقل یک تصادف در سطح شهر نباشیم.

شهرستان رضوانشهر یکی از شهر های  زیبا و گردشگرپذیر کشور است که سالانه گردشگران زیادی از اقصی نقاط مختلف کشور به اینشهر مسافرت می‌کنند، به‌طوری که از حیث جذب توریست و گردشگر جزء شهرستان های برتر استان گیلان می تواند باشد.

اما با نگاهی اجمالی به خیابان‌ها و جاده‌های شهری و بین‌شهری این شهرستان متوجه می‌شویم بسیاری از خیابان‌ها و جاده‌ها از زیرساخت مناسب برخوردار نبوده و آسفالت‌های آن غیراستاندارد و بی‌کیفیت است یا برخی از جاده‌های آن نیز به‌علت عدم تعریض و بازگشایی به قول عامیانه بوی خون می‌دهد و افراد بسیاری را به کام مرگ می‌کشاند.

چاله‌های عمیق، سرعت‌گیرهای فراوان که شبیه کوه درست شده‌اند، آسفالت‌های پینه‌بسته که جان آدم را به لب می‌رسانند، توجه هر فردی را در سطح برخی از جاده‌های رضوانشهر و پره سر به‌سوی خود جلب می‌کنند و موجب نارضایتی مردم می‌شوند و با آنکه بارها رسانه‌های مکتوب و مجازی به این وضعیت ناشایست جاده‌ها اشاره دارند اما مسئولان پشت گوش می‌اندازند و انگار نه چیزی را می‌بینند و نه چیزی را می‌شنوند.

اگر فردی بخواهد از مسیر این جاده‌ها عبور کند در صورتی که بومی آن شهرستان باشد، باید چهارچشمی مواظب چاله چوله‌ها و سرعت‌گیرها باشد و باید وجب به وجب خیابان را از بر کند که مبادا داخل چاهی که مسئولان  برایش ساختند، بیفتد، خاموشی خیابان‌ها در تاریکی شب بماند که عامل دیگری برای بروز حوادث جاده‌ای است.

اما سوال اینجاست مسافر بیچاره‌ای که برای مسافرت به این استان سفر می‌کند از کجا باید بداند جاده‌های این شهرستان پر از چاله چوله‌ها و دست‌اندازهایی نظیر تپه‌ها و دره‌ها است یا حفره‌هایی که توسط برخی دستگاه‌های خدماتی نیمه‌کاره حفر شده و بی‌توجه نسبت به آن هستند.

این در حالی است اگر زیرساخت‌های لازم مهیا نشود تخلفات رانندگی شدت‌یافته و رانندگان به‌سوی تخلف هدایت می‌شوند، در حالی‌که می‌توان با ایجاد زیرساخت‌های مناسب جرایم رانندگی را به‌صورت قابل توجهی کاهش داد.

ذکر این نکات تنها بخش کوچکی از نقاط ضعف جاده‌های شهرستان رضوانشهر است که باید مسئولان به آن توجه کنند و با استانداردسازی جاده‌ها، رفع چاله چوله‌ها، برداشتن دست‌اندازها و تعریض و بازگشایی جاده‌ها و خیابان‌ها، ایمنی راه‌ها را برای شهروندان و مسافران فراهم کنند.

در چند روز گذشته که شاهد بارش باران در استان و شهرستان رضوانشهر بودیم که تصادفات زیادی در شهرستان رضوانشهر بودیم که فقط یکی آنها تصادف پژو ۴۰۵ محور شیخ سلیمان پره سر بود که بدلیل شرایط نا مناسب جاده و سرعت راننده از مسیر منحرف شده و اگر نبودند نیرو های زحمت کش اوژانس و نیروی انتظامی مشخص نبود چه بلایی بر سر سرنشینان آن خودرو می آمد .

نیرو های امدادی با حضور سریع و به موقع خود در محل سرنشینان خودرو را از خط مرگ حتمی نجات دادند ولی این اولین و آخرین حادثه ای نخواهد بود که در جاده های رضوانشهر اتفاق خواهد افتاد سپ مسئولان ذی ربط با عظمی جهادی در صدد رفع این مسئله باشند.

انتهای پیام/

02

03

05

07 06

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir