امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۶/۳۰
تاریخ انتشار:۰۹/ ۰۸/ ۱۳۹۵
دسته خبری: اجتماعی, ایران و جهان

حسرت هشت هزار میلیارد اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان بر تن نحیف و صد چاک مدارس نیمه ساخت و کانکس های سرد و لرزان زمستانی دانش آموزان لنده ای خواهد ماند تا ببینند حقوق تضییع شده آنان برخواهد گشت یا نه.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر به  نقل از پایگاه اطلاع رسانی خبرلنده، در حالی شروع سال تحصیلی در استان چهارفصل کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد که ۱۴۸ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی ابتدایی، متوسطه، فنی و حرفه‌ای، کار و دانش، بزرگسالان، آموزش از راه دور، غیرانتفاعی و پیش‌دبستانی این استان راهی کلاس درس شدند.

به گفته مسئولان اداره کل آموزش‌وپرورش کهگیلویه و بویراحمد بیش از  ۷۵ هزار و ۷۸۰ نفر در دوره ابتدای، دوره متوسطه اول ۳۰ هزار و ۲۶ نفر، دوره متوسطه اعم از نظری، کاردانش و فنی و حرفه‌ای نیز ۲۳ هزار و ۷۷۲ نفر در دو هزار و ۸۷۰ مدرسه در ۱۳ منطقه آموزشی استان مشغول به تحصیل هستند.

همچنین تعداد دانش‌آموزان عشایری کهگیلویه و بویراحمد بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر می باشند که ۱۶ درصد جمعیت دانش‌آموزی این استان را تشکیل می دهند.

جهان محرابی مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد در گفت وگو با ایسنا اظهارکرددانش آموزان این استان در ۲۸۵۰ فضای آموزشی مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد ۵۰۰ مدرسه این استان فرسوده هستند.

براساس اظهارات مدیرکل نوسازی استان فرسودگی بیش از ۵۰۰مدرسه در مقاطع مختلف تحصیلی اعم از شهر ها و روستاهای کهگیلویه وبویراحمد براساس قیمتی تقریبی هزینه ساخت هر مدرسه با فهرست بهاء سیصدمیلیون تومان نیازمند مبلغی بالغ بر ۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰/ ۱۵۰ میلیارد تومان می باشد که تمام ۵۰۰مدرسه را تخریب و بازسازی کرد.

دانش آموزان لنده ای حتی در چندین مدرسه شهرستان لنده که برخی از آنان در حاشیه و نزیک به شهرلنده می باشند در کانکس با جمعیتی فشرده و مختلط در حال تحصیل هستند و در حیاط های خاکی مدرسه با سنگ لاخ هایی که هر روزه باعث پارگی لباس ها و آسیب دیدگی بدن دانش آموزان می شود وجود دارد که داغ و حسرت اختلاس هشت هزار میلیاردی صندوق ذخیره فرهنگیان را بر روی دستان معصومانشان همانند داغی نمایان کرده است.

 ساختمان  مدرسه راهنمایی شهرک فجر لنده سال های سال است که به دور از چشم مسئولان خاکستر می خورد و در سه سال گذشته به حال خود رها شده است و زمین همجوار آن نیز برای همیشه رنگ ساخت و ساز را به خود نخواهد دید، چرا که اگر این اختلاس بزرگ در صندوق ذخیره فرهنگیان صورت نمی گرفت به یقین نه تنها این مدارس نیمه کاره بلکه هزاران نمونه از این مدارس در گوشه و نقاط استان و این سرزمین ساخته می شد تا هنوز که هنوز است کودکان ایرانی در سیاه چادرها و ساختمان های که به بادی لرزان هستند تن و جان دانش آموزان ایرانی لرزان این چنین نمی ماند.

به هرحال اختلاس صورت گرفته در صندوق ذخیره فرهنگیان پتکی پولادین بر سر معلمینی است که پس از چندین و چندسال سرمایه گذاری با هدف رسیدگی به مشکلات معیشت و مسکن معلمان بود به یکباره با طوفان اختلاس داغ چندین ساله خدمت در مناطق محرومی که آب و برق و حتی جاده هم ندارند را تازه کرده است و لعن و نفرینشان دامن باعث و بانی آنان را به یقین خواهد گرفت.

داغ حسرت هشت هزار میلیارد اختلاس در صندوق ذخیره فرهنگیان بر تن نحیف و صد چاک مدارس نیمه ساخت و کانکس های سرد و لرزان زمستانی دانش آموزان لنده ای خواهد ماند تا ببینند حقوق تضیع شده آنان برخواهد گشت یا نه.

شهرستان لنده دارای ۲۲هزارنفر جمعیت می باشد که در فاصله ۲۰۸کیلومتری یاسوج مرکز استان کهگیلویه وبویراحمد واقع شده است.

گزارش و عکس:سیداسماعیل میری

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir