امروز مصادف است با: ۱۳۹۷/۰۱/۰۱
تاریخ انتشار:۱۰/ ۰۸/ ۱۳۹۵

رییس و کارکنان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رضوانشهر از هنرمند پیشکسوت و نام آشنای موسیقی سنتی این شهرستان که هم اکنون در بستر بیماری به سر می برد، عیادت کردند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر ، علیرضا ملکی نژاد رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی رضوانشهر به همراه کارکنان این اداره  از استاد صمد حبیبی هنرمند مطرح استان و شهرستان که هم اکنون در بستر بیماری به سر می برد، ملاقات کردند.

ملکی نژاد در راستای این دیدار گفت: صمد حبیبی یکی از اساتید برجسته آواز سنتی، که از اساتید ممتاز استان گیلان محسوب می شود، هم اکنون در بستر بیماری به سر برده و در حال حاضر وضعیت خوبی دارد.

این مسئول فرهنگی در ادامه گفت :با عیادت نزدیک از این هنرمند جویای حال و وضعیت درمانی او شدیم.

ملکی نژاد با آرزوی صحت و سلامتی برای این هنرمند نامی شمال کشور گفت :وضعیت عمومی استاد حبیبی رضایت بخش است و ما امیدواریم این استاد و هنرمند با به دست آوردن سلامت کامل به ادامه کار در عرصه موسیقی سنتی بازگردد.

استاد صمد حبیبی، فرهنگی بازنشسته شهرستان می باشد که در سال ١٣٢٣ در روستای سیاه بیل رضوانشهر متولد شده است.

این هنرمند برجسته در زمینه موسیقی مقامی سبک تالشدولابی فعالیت می کند و به طور اخص (مولود نامه خوان) شهرت دارد و در این راستا، به ویژه اجرای ملودیهای کهن عرفانی هنرمندی بی نظیر است و به مناسبت های مختلف از این استاد بزرگوار در شبکه های سیما جهت اجرای موسیقی زنده دعوت به عمل آمده است.

همچنین در سال ٩٣ فیلم مستند زندگینامه استاد حبیبی در جشنواره خراسان رضوی مقام دوم راکسب کرد.

انتهای پام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir