امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
تاریخ انتشار:۱۰/ ۰۸/ ۱۳۹۵

مراسم خطبه خوانی حضرت زینب (س) توسط بسیج جامعه زنان شهرستان رضوانشهر همراه با اجرای نمایش در مصلای امام خامنه ای رضوانشهر برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر ،  مراسم خطبه خوانی حضرت زینب(س) در رضوانشهر با حضور گسترده بانوان رضوانشهری  توسط بسیج جامعه زنان شهرستان در مصلی امام خامنه ای برگزارشد.

دراین مراسم که برنامه های مختلف فرهنگی، مداحی و خطبه خوانی حضرت زینب (س) انجام گرفت و به منظور بازخوانی متن خطبه حضرت زینب (سلام‌الله‌علیها) در شام و تبیین نقش ایشان در پایداری قیام کربلا به عنوان الگوی رفتاری زنان در جامعه، نمایش خطبه خوانی حضرت زینب(سلام الله علیها) برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین هادی حبیبی در این مراسم اظهار نمود : حضرت زینب(س) از علم بسیار بالایی برخوردار بودند.

امام جمعه رضوانشهر حضرت زینب(س) را پیام‌رسان واقعه عاشورا خواند و گفت: این بانوی بزرگ اسلام پیام عاشورا را برای همیشه زنده نگه داشت و به جامعه بشری منتقل کرد.

وی با اشاره به اینکه حضرت زینب(س) در مقابل ظلم و ستم بسیار پایدار و استوار بود، تصریح کرد: حضرت زینب با صبر خود در برابر دشمن در مسیری که امام حسین(ع) آغاز کرده بود جریان کربلا را به یک مکتب اثرگذار در تاریخ تبدیل کرد.

فرمانده پسه ناحیه رضوانشهر نیز گفت : اگر تلاش حضرت زینب(س) برای پیام رسانی واقعه عاشورا نبود امروز اطلاعات کمی از واقعه عاشورا داشتیم.

این خطبه در قالب اجرای نمایش و با هنرمندی هنرمندان بسیجی اجرا شدکه طی آن خطبه خوانی حضرت زینب(س) در مجلس یزید به نمایش در آمد. در پایان این آیین بانوان رابری شعار لبیک “یا زینب” سر دادند.

انتهای پیام/

خبرنگار : حسین سلیمی

رضوان خبر

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14 15

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir