امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
تاریخ انتشار:۲۳/ ۰۵/ ۱۳۹۴
دسته خبری: رضوانشهر و پره سر
امام جمعه رضوانشهر:

امام جمعه رضوانشهر در نشست ستاد گرامیداشت دهه کرامت گفت: این دهه فرصتی مغتنم برای نشر فرهنگ ولایت و اهل بیت (ع) است.

به گزارش رضوان خبر به نقل از ایرنا ، حجت الاسلام والمسلمین هادی حبیبی در این نشست افزود: دهه کرامت یک ایام با برکت است که با میلاد کریمه اهل بیت (ع) حضرت فاطمه معصومه (س) آغاز و در سالروز میلاد حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) نیز پایان می یابد.
وی بیان کرد: بهره گیری از ظرفیت پر برکت دهه کرامت برای نشر فرهنگ اهل بیت (ع) و ولایت در جامعه بویژه قشر جوان بسیار تأثیر گذار است و باید از این فرصت برای برپایی نشست های دینی و فرهنگی همت گماشت.
رییس شورای فرهنگ عمومی رضوانشهر اضافه کرد: قطعا برپایی اینگونه نشست ها و نیز جشن های دهه کرامت موجب استحکام بخشی پایه های وحدت در این منطقه می شود و نقشه های دشمنان را بی اثر می کند.
حجت الاسلام حبیبی با اشاره به حضور خدام و سفیران حرم مطهر حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) طی ایام دهه کرامت در سطح شهرستان رضوانشهر بیان کرد: استقبال از کاروان خادمان حرم کریمه اهل بیت(ع) و امام رضا (ع) یک برنامه فرهنگی دینی است که باید برای این مهم از ظرفیت مساجد نیز استفاده شود.
در ادامه این نشست دیگر اعضای به بیان دیدگاه خود پرداختند و مقرر شد ضمن برپایی مراسم با شکوه در مکان مجتمع فرهنگی تربیتی آستان مقدس قم در پره سر رضوانشهر، هر روز از دهه کرامت نیز در یک مسجد و مکان فرهنگی این شهرستان جشن های این ایام بر پا شود.
اول ذیقعد مزین است به فروغ تابناک کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه (س)، نیمه این دهه بزرگداشت حضرت شاه چراغ (ع) و یازدهم ذیقعده میلاد پر برکت حضرت ثامن الحجج امام علی بن موسی الرضا (ع) دهه کرامت نامگذاری شده است.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید