امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۴
تاریخ انتشار:۲۳/ ۰۵/ ۱۳۹۴
دسته خبری: رضوانشهر و پره سر
فرماندار رضوانشهر خبر داد

فرماندار رضوانشهر گفت: سه روستای ییلاقی رضوانشهر در هفته دولت از انرژی خورشیدی بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش رضوان خبر به نقل از فارس ،حمیدرضا امام‌پناهی بعد از ظهر امروز در نشست گرامیداشت هفته دولت اظهار کرد: امسال در هفته دولت سه روستای ییلاقی دشت‌میان، خیل‌گاوان و سیابیل رضوانشهر با انرژی خورشیدی از نعمت برق بهره‌مند می‌شوند. 

وی با اشاره به اینکه روستاهای ییلاقی مذکور در دل جنگل واقع هستند، افزود: برای این روستاها امکان برق‌رسانی از طریق شبکه سیم وجود ندارد.

فرماندار رضوانشهر ادامه داد: با همکاری اداره برق شهرستان و استانداری ۳ روستای ییلاقی مذکور با ۴۴ خانوار از انرژی خورشیدی صاحب برق می‌شوند.

وی هزینه صورت گرفته در پروژه‌های انرژی خورشیدی را ۷۹۰ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: مقدار برق مصرفی برای هر خانوار در طول شبانه‌روز یخچال ۹ فوت، پنکه، تلویزیون ۲۲ اینچ و هفت لامپ کم‌مصرف است.

فرماندار رضوانشهر هدف از انرژی خورشیدی را جلوگیری از تخریب جنگل با خط فشار قوی برق عنوان کرد و یادآور شد: این خدمات به روستاییانی که در ییلاق جنگلی رضوانشهر زندگی می‌کنند، ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه این خدمات هزینه زیادی برای دولت دارد، یادآور شد: حفظ و نگهداری جنگل برای دولت مهم است.

امام‌پناهی استفاده از انرژی خورشیدی را جایگزین مناسبی برای انرژی برق دانست و خاطرنشان کرد: انرژی خورشیدی، انرژی نو و پاک برای جایگزینی انتقال انرژی با سیم برق است.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir