امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
تاریخ انتشار:۱۶/ ۰۸/ ۱۳۹۵

وزیر علوم گفت: ۱۳ عمل جراحی به صورت زنده با حضور ۲۱ پزشک نخبه خارجی در کنگره جراحی‌های و تکنیک‌های کم‌تهاجمی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد فرهادی وزیر علوم صبح امروز در نشست خبری دوازدهمین کنگره بین المللی جراحی ها و تکنیک های کم تهاجمی صبح امروز در بیمارستان حضرت رسول با اشاره به برگزاری همایش ۲ روزه تکنیک های مختلف کم تهاجمی اظهار داشت: در این کنگره انجمن های جراحان قلب و عروق اطفال و بیهوشی مغز و اعصاب انجمن پرستاری پزشکی اتاق عمل حضور فعال دارند.
وی بیان کرد: این کنگره ۲۰۸ سخنران دارد و ۲۱ نفر از مهمانان خارجی از کشورهای سوئیس، فرانسه، انگلیس عراق، افغانستان و آمریکا حضوری فعال دارند و ۱۳ جراحی زنده در راستای لاپاروسکوپی (برداشتن کیسه صفرا) انجام می شود.
وزیر علوم با بیان اینکه عمل های جراحی برداشتن کیسه صفرا بیشترین شکایت را در کشور دارد، افزود: در این کنگره آموزش عمل جراحی کیسه صفرا با برگزاری هفت کارگاه آموزشی در زمینه های جراحی کم تهاجمی و ۲۶ پنل با حضور همکاران جراح برگزار می‌شود.
وی گفت: حضور استادان برتر این رشته از جمله ویژگی مهم این کنگره به شمار می‌رود و پزشکان جوان می توانند سوالات خود را مطرح و از تجربیات آنها استفاده کنند.
در ادامه مراسم عبدالله رضا پازوکی دبیر علمی کنگره گفت: جراحی های کم تهاجمی شامل همه رشته های جراحی است و این نوع عمل ها عواقب را کاهش داده و مدت اقامت بیماران و بازگشت به کارشان کم می کند.
وی بیان کرد: با همکاری استادان کشورمان همگام با کشورهای پیشرفته کار درمان بیماران در انجام می دهد و پزشکان ما رتبه اول را در منطقه دارد و روش های جراحی های کم تهاجمی در کارگاهی مختلف با حضور فعال پزشکان آموزش داده می شود.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir