امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۱۱/۲۹
تاریخ انتشار:۲۳/ ۰۸/ ۱۳۹۵
دسته خبری: ورزشی
مسابقات جهانی کشتی پهلوانی- بلاروس؛

۲ کشتی‌گیر سنگین‌وزن چناران بر سکوی نخست مسابقات جهانی کشتی پهلوانی بلاروس ایستادند.

به گزارش پایگاه خبری رضوان خبر به نقل از ندای چناران، روز گذشته، اولین دوره مسابقات کشتی پهلوانی جهان با حضور ورزشکاران ۴۵ کشور در بلاروس برگزار شد و تیم ملی ایران با چهار مدال طلا، یک نقره و یک برنز و درمجموع با کسب ۵۷ امتیاز قهرمان جهان شد.

دراین‌بین جواد محجوب و احمد میرزاپور از چناران در اوزان ۱۰۰ و ۱۰۰+ کیلوگرم به طلا دست یافتند و علاوه بر تثبیت قهرمانی تیم ملی کشورمان، بر وجود ظرفیت‌های عظیم ورزش پهلوانی در شهرستان چناران صحه گذاشتند.

در این رقابت‌ها محجوب در دور اول استراحت کرد و در دورهای بعد تمام حریفانش از کشورهای ایتالیا، لهستان و آمریکا را شکست داد و به فینال رسید.

وی در دیدار نهایی نیز سالاپرز دارنده مدال‌های نقره و برنز جهان از کوبا را شکست داد و اولین مدال طلای وزن ۱۰۰ کیلوگرم جهان را برای ایران به ارمغان آورد.

میرزاپور نیز در دور اول استراحت کرد و در دور دوم و سوم عبدالله اوماج از ترکیه و آرون پاتیل از هند را مغلوب کرد و فینالیست شد.

وی در فینال نیز مقابل ماجورد جلالیف از روسیه به پیروزی رسید و درنتیجه طلای ارزشمند سنگین‌وزن مسابقات را به چناران می‌آورد.

میرزاپور، قهرمانی کشتی پهلوانی رقابت‌های بین‌المللی جام تختی و همچنین عنوان داری  پهلوانی ایران در سال ۹۲ را کارنامه دارد و توانسته است بازوبند پهلوانی جهان را به چناران بیاورد.

محجوب نیز که عضو تیم ملی جودو کشورمان بوده که در سال گذشته به‌عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در مسابقات المپیک شرکت کرد و چندین مدال رنگی مسابقات جهانی جودو ازجمله طلای اتریش، برنز آلمان و نقره جایزه بزرگ تفلیس را کسب کرده است.

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir