امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۱۱/۲۹
تاریخ انتشار:۲۴/ ۰۸/ ۱۳۹۵
همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی و کتابدار؛

معاون فرماندار رضوانشهر : نویسندگان باید نیاز های قشرهای مختلف جامعه را شناسایی و آثار خودشان را در این راستا تدوین نمایند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر ، ابراهیم چراغی در آیین افتتاح نمایشگاه کتاب رضوانشهر در بین اصحاب رسانه اظهار نمود: کتاب و کتابخانه در توسعه و فراگیری علم موثر می باشد، برای من مایه افتخار و جای خوشحالی است که در جمع فرهنگیان و نویسندگان حضور دارم و برگزاری اینگونه نمایشگاه‌ها انگیزه نوجوانان ، جوانان و اقشار مختلف مردم  را به کتاب بیشتر می‌کند.

معاون فرماندار رضوانشهر ادامه داد : نویسندگان باید نیاز های قشرهای مختلف جامعه را شناسایی و آثار خودشان را در این راستا تدوین نمایند.

وی با بیان اینکه  بزرگترین اختراع بشر کتاب است افزود: نیاز امروز جامعه ی ما بویژه قشر جوان و نوجوان این است که با  کتاب انس داشته باشد و خانواده ها به این امر ترغیب و تشویق شوند چرا که می تواند  باعث پیشرفت در همه زمینه ها و همچنین جلوگیری از آسیب های اجتماعی گردد.

همچنین رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رضوانشهر در حاشیه برگزاری این نمایشگاه  با بیان اینکه فعالان حوزه کتاب و کتابخوانی نقش مهم و غیر قابل انکاری در توسعه یک جامعه از هر نظر دارند ، گفت : فرهنگ مهم ترین محور و شاخص یک جامعه توسعه یافته است و یکی از راه های مهم توسعه فرهنگی اهمیت دادن به مسئله کتاب ، کتاب خوانی و ترویج مطالعه خصوصا در میان جوانان و نوجوانان است.

ملکی نژاد با اشاره به برپایی نمایشگاه کتاب در این شهرستان خاطر نشان کرد : این نمایشگاه برای ترویج فرهنگ مطالعه در سطح شهرستان برپا شده است.

 

پورخدایار مسئول کتابخوانه های عمومی شهرستان نیز در این مراسم با تبریک هفته کتابخوانی گفت: شهرستان رضوانشهر دارای  ۳ کتابخانه در شهر رضوانشهر، پره سر و پونل می باشد که بیش از ۳۰ هزار کتاب در این کتابخانه ها موجود بوده و بیش از ۳ هزار نفر عضو کتابخانه های عمومی شهرستان می باشند.

در پایان از دو اثر نویسندگان شهرستان رضوانشهر، کتاب (وقتی که دیگر نباشم اثر سرکارخانم نازلی پوربابک) و کتاب( سه داستان، اعدام سه نفر با دو چوبه دار اثر آقای مجید لطفی) رونمایی شد و همچنین این نمایشگاه به مدت یک هفته برای بازدید عموم آزاد است.

انتهای پیام/

005

06

07

08

09 %d9%84%d9%88%da%af%d9%88%db%8c-%d8%b1%d8%b6%d9%88%d8%a7%d9%86-%d8%ae%d8%a8%d8%b1

 

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir