امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۱۱/۲۹
تاریخ انتشار:۳۰/ ۰۸/ ۱۳۹۵
امام جمعه پره سر ؛

امام جمعه پره سر گفت : کارنامه نظامی و دفاعی بسیج در دوران دفاع مقدس را می توان با مقایسه غیبت ۹ ماهه بسیج در ابتدای جنگ و ورود آن به عرصه دفاع بعد از عزل بنی صدر نشان داد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر ، در دومین روز از هفته بسیج فرمانده سپاه رضوانشهر به اتفاق جمعی از پرسنل و بسیجیان شهرستان رضوانشهر با امام جمعه بخش پره سر دیدار نمودند.

حجت الاسلام والمسلمین مهمد مهدی نژاد در این دیدار اظهار نمود : در کلام رهبری نظام اسلامی دو  واژه پر معنا وجود دارد یکی واژه مکتبی است که بسیج در چارچوب برنامه های مکتب حرکت می کند و از مکتب دور نیست  و واژه دوم مردمی بودن بسیج است یعنی بسیج یک نیروی خارج از متن جامعه نیست بلکه از دل جامعه و مردم ظهور کرده و توانمندی های زیادی از خود نشان داده است.

ادام جمعه رضوانشهر ادامه داد : کارنامه نظامی و دفاعی بسیج در دوران دفاع مقدس را می توان با مقایسه غیبت ۹ ماهه بسیج در ابتدای جنگ و ورود آن به عرصه دفاع بعد از عزل بنی صدر نشان داد.

وی گفت : در دوران غیبت بسیج و ماه های آغازین جنگ اخبار جبهه ها عمدتا نا امید کننده و ناگوار بود،  در حالی که با ورود بسیج به جنگ پس از برکناری بنی صدر گشایش مهمی در کار جنگ ایجاد و مقطع جدیدی با ویژگی آزاد سازی مناطق اشغالی و سپس ورود به خاک عراق و تنبیه متجاوز گشوده شد.
مهدی نژاد مهم ترین نکته را این گونه بیان کرد : در حالی که جنگ با همه تلخی ها و شیرینی و فراز و فرودش به اتمام می رسید، امام خمینی (ره) بار دیگر فرمان دیگری برای ایجاد بسیج و تولد دوباره آن صادر کردند.
امام جمعه پره سر گفت : در این پیام که اولین پیام امام بعد از جنگ و آخرین پیام ایشان در عمر مبارکشان برای بسیج بود، ضمن ستایش فراوان از کارکرد بسیج و اظهار لطف و بکاربردن جملات بسیار عالی در شان بسیجیان فرمان تاسیس بسیج دانشجو را صادر نمودند.

وی گفت : با گذشت زمان و حوادث سخت پس از جنگ و تبدیل جنگ سخت به جنگ نرم ، درستی تدبیر امام بیشتر روشن شد ، در فتنه سال ۸۸ پس از چند ماه ناآرامی و آشوب در تهران و شهرهای بزرگ کشور و ناکامی آمریکا از رسیدن به اهداف خود ، آقای کری سبک از مشاوران امنیت ملی روسای جمهوری اسبق آمریکا در پیامی ناامیدانه به سران فتنه و عموم فتنه گران نوشت : اگر شما همه تهران را هم به آتش بکشید مادامی که متعرض رهبری نشده اید موفق نخواهید شد. برای تعرض به رهبری هم باید از خاکریز مهم سپاه بگذرید و موفق به این کار نمی شوید مگر اینکه بسیج را از میان بردارید. بنابراین بسیج همان پیشانی جنگی سپاه در نبرد نرم است و بارها کارآیی خود را در همه عرصه ها نشان داده است.

در ادامه فرمانده ناحیه ضمن تبریک هفته بسیج گفت : هفته بسیج یک عید عمومی برای ملت ما است و بسیج همزاد انقلاب است چون حضور بسیجی مردم خود موجب پیروزی انقلاب شد و موجب پدید آمدن انقلاب شد .

وی ادامه داد : بسیج امروز مایه عزت کشور است و امروز همه می دانند که فرمان تاریخی حضرت امام یک نسخه شفا بخش و یک راهکار عملیاتی و قابل پیاده شدن برای رهایی همه ملت ها از بند زور و ظلم و استکبار است .

فرمانده سپاه رضوانشهر  ادامه داد: امروز ثابت شد نسخه مقاومت نسخه درستی است چون از بسیج الگو گرفتند و انقلاب ما با این نسخه ضربات مهلکی را به استکبار زد و امروز همه دنیاشاهد فروپاشی اردوگاه غرب هستند و بسیج مثل انقلاب با دشمنان سازش ناپذیر است و افتخار دارد که پیرو مکتب عاشورا است .

انتهای پیام/

01

04

08

09

13

14

 

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir