امروز مصادف است با: ۱۳۹۷/۰۱/۰۱
تاریخ انتشار:۰۳/ ۰۹/ ۱۳۹۵
همزمان با هفته بسیج؛

فرمانده سپاه ناحیه رضوانشهر : بسیج در راستای ترویج فرهنگ سازندگی و محرومیت‌زدایی اقدام‌های موثری انجام داده است.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر ، همزمان با هفته بسیج بیش از ۸۰ برنامه توسط پایگاه‌ها و حوزه‌های سپاه رضوانشهر برگزار می‌شود که غبارروبی و عطرافشانی مزار شهدا، دیدار با امام جمعه بخش پره‌سر، رژه خودرویی و موتوری و افتتاح سه ساختمان برای محرومان و یادواره شهدا و کلنگ زنی دو پایگاه در بخش پره سر و  اجتماع بزرگ بسیجیان تحت عنوان مدافعان حرم همزمان با سراسر کشور در رضوانشهراست.

یکی از مهم ترین کارهای بسیج در این هفته افتتاح ۲ واحد مسکن محرومین در روستاهای سیدسرا و نوکنده بزرگ بوده است.

فرمانده سپاه ناحیه رضوانشهر در آیین افتتاح واحد های مسکن محرومین رضوانشهر اظهار نمود : جمهوری  اسلامی ایران میدان کار است و میدان نبرد با شیاطین و میدان سازندگی و میدان خدمت به اسلام و مسلمین و خدمت به مستضعفان جهان است .

سید اکبر قاسمی ادامه داد : با توجه به تاکیدات حضرت امام (ره) که محرومان و مستمندان در جامعه ما مظلوم و بی پناهند هرچه توان داری خدمت اینان انجام دهید و جز تاکیدات مقام معظم رهبری هم می باشد لذا در این راستا سپاه قدس گیلان ۱۰۰۰ واحد ساخت  مسکن محرومین که تحت پوشش کمیته امدادهستند را در سال ۹۵شروع کرده است.

سرهنگ قاسمی ادامه داد : از این تعداد ۵۰ واحد مربوط به رضوانشهر می باشد که با همت بسیح سازندگی ناحیه و گردان امام حسین (ع) و بسیجیان عزیز امروز ۲ واحد افتتاح شد لذا تجربه نشان داده است  هرجا ما کنار هم باشیم و هم صدا شویم و برای رضای خدا کار کنیم کارهابه خوبی پیش خواهد رفت.

فرمانده سپاه رضوانشهر افزود : کمک به محرومین کمک به دولت است انشالله در ادامه انتظار داریم همه مسئولین شهرستان و خیرین کمک کنند تا هرچه سریعتر مابقی واحدها به دلیل شرایط سردی هوا زودتر آماده شوند و در اختیار مددجویان کمیته امداد قرارگیرند.

وی یادآور شد : متراژ ساخته شده ۵۰ متر با هزینه ۲۳ میلیون تومان در سیدسرا  و ۳۰ میلیون در نوکند بوده است که از این مبلغ ۲۰ میلیون تومان هدیه رهبری برای ساخت خانه محرومین با مشارکت کمیته امداد می باشد و مابقی هزینه توسط کمک خیرین می باشد که ساخته شده است.

40

41

42

43

44

از دیگر اقدامات مهم بسیج سازندگی اجرای طرح واکسیناسیون طیور در روستاهای رضوانشهر می باشد ، طرح واکسیناسیون طیورروستایی به مدت ۲ روز در ۵۰ روستای شهرستان رضوانشهر با حضور بسیجیان عزیز و با همکاری بسیج سازندگی ناحیه و اداره دامپزشکی شهرستان در ۲۰ روستا بخش مرکزی و بخش پره سرانجام شد.

با توجه با اینکه بیماری نیوکاسل که سالانه تلفات زیادی از طیور روستایی را می گیرد در طرح وکسیناسیون ۲۵ نفر از بسیجیان بسیج سازندگی با حضورخود در روستا ها طیور را واکسینه نمودند.

از دیگر برنامه های برجسته فرهنگی هفته بسیج برگزاری یادواره های شهدای شهر و روستاهای رضوانشهر بوده است که تاثیر بسزایی در انتقال فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال آرمان های شهدا به نسل آینده خواهد داشت .

شهرستان رضوانشهر بعنوان شهرستان های شاخص در برگزاری یادواره های شهدا در سطح استان گیلان شناخته شده است .

15

17

18

01-2

03-2

03-12

05

 

 

 

 

 

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir