امروز مصادف است با: ۱۳۹۷/۰۱/۰۲
تاریخ انتشار:۰۳/ ۱۱/ ۱۳۹۵
دسته خبری: ورزشی, گیلان
از جمعه شب؛

پانزدهمین دوره مسابقات شطرنج بین المللی جام خزر از جمعه شب در رشت آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رضوان خبر به نقل از ۸دی، در این دوره از رقابت ها، بیش از ۸۰۰ شطرنجباز از ایران و ۱۷ کشور خارجی حضور دارند که به مدت هشت روز در مجموعه ورزشی یادگار امام رشت با هم به رقابت می پردازند.

علاوه بر حضور شطرنجبازان مطرح ایرانی در این دوره از رقابت ها، شطرنجبازان کشورهای روسیه، اسپانیا، فنلاند، انگلستان، ترکیه، هلند، هندوستان، ترکمنستان، اوکراین، آمریکا، جمهوری آذربایجان، گرجستان، مجارستان، رومانی، ارمنستان، عراق و تاجیکستان در پانزدهمین دوره رقابت های شطرنج بین المللی جام خزر حضور دارند.
از معروف ترین شطرنجبازان شرکت کننده خارجی در پانزدهمین دوره رقابت های بین المللی جام خزر می توان به گابریل سرکیسیان از ارمنستان، آلکسی دریف از روسیه ، فرانس برکس از مجارستان، سرگئی تیویاکف از هلند و اولگ کرنف از اسپانیا اشاره کرد.
احسان قائم مقامی، پرهام مقصودلو، پویا آیدانی، پوریا درینی، شاهین لرپری زنگنه و امیررضا پوررمضانعلی از برترین شطرنجبازان ایرانی هستند که در این دوره از رقابت ها حضور یافته اند.
شطرنجبازان حاضر در این دوره از رقابت ها ، در چهار جدول و در ۱۱ دور به روش سوییسی با هم به رقابت می پردازند که در جدول گروه A شطرنجبازان دارای ریتینگ بین المللی بالای ۲۰۰۰، در جدول گروه B شطرنجبازان دارای ریتینگ بین المللی زیر ۲۰۰۰، در جدول گروه C بانوان شطرنجباز و در جدول گروه D نیز، شطرنجبازان زیر ۱۴ سال حضور می یابند.

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir