امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۱۲/۰۲
تاریخ انتشار:۰۶/ ۱۱/ ۱۳۹۵
بندری که لنگرش به گل نشسته است؛

در حالی که نماینده آستارا میگوید به دلیل عدم لایروبی اسکه این بندر، ترافیکی در آن وجود ندارد مدیر کل بنادر گیلان مدعی شد بارگیری و تخلیه بندر آستارا فعال است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رضوان خبر : در حالی که نماینده آستارا مشکل رسوب در این بندر را جدی تلقی کرده بود و گفته بود ترافیکی در بندر وجود ندارد مدیر کل بنادر و دریانوردی گیلان ادعا کرده است فعالیت بارگیری و تخلیه این بندر هم اکنون فعال است.

ولی داداشی در گفتگو با خبرنگار ۸دی، در پاسخ به اینکه چرا بار ترافیک دریایی از اسکله کاوه بندر آستارا خارج شده است، اظهار داشت: محوطه حوضچه اسکله با درافت ۴ و نیم باید تحویل اسکله داده می شد اما متاسفانه تعهد سازمان کشتیرانی وزارت راه و ترابری انجام نشده است.

وی با تایید اینکه بار ترافیکی دریایی در اسکله دچار مختل شده است، افزود: ما شاهد این هستیم که کشتی ها نمی توانند تخلیه بار یا صادرات بار را انجام دهند و ترافیک کشتی ها وجود خارجی ندارد.

با این حال، مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان ادعای دیگری دارد. حسین چراغی در گفتگو با ایسنا گفت: بندر آستارا با افزایش آبخور آماده پذیرش کلیه کشتی های در حال تردد دریای خزر خواهد بود.

حسین چراغی افزود: در این بندر هم اکنون فعالیت تخلیه و بارگیری فعال است. در طراحی این بندر سه پست اسکله تجاری و یک پست اسکله سوختی در نظر گرفته شده است که می بایست در برنامه زمان بندی طرح توسعه این بندر توسط بخش خصوصی اجرا شود.

وی همچنین هشتم شهریور ماه سال جاری و در جریان افتتاح اسکله دوم بندر آستارا مدعی شد: با بهره برداری از این پست، ظرفیت بندر از ۶۰۰ هزار تن به یک میلیون تن افزایش یافته است(+).

اما به نظر می رسد نماینده آستارا این ادعای چراغی را رد می کند. داداشی در همین زمینه با بیان اینکه رکود اقتصادی در اسکله به خاطر عدم لایه روبی از حوضچه اسکله کاوه بندر آستارا وجود دارد گفت: لایروبی صورت نگرفته است در نتیجه هنوز این اسکله راکد مانده و ما به رکود اقتصاد و تجارت در اسکله کاوه و بندر آستارا مواجه شده ایم.

دبیر کمیسیون اصل نود مجلس با بیان اینکه وزیر راه باید نسبت به این اهمال به کمیسیون تخصصی عمران پاسخ دهد، اظهار کرد: من این مورد را کرارا هم به وزارت راه تذکر داده ام و درخواست پاسخ از وزیر راه و شهرسازی داشته ام تا به کمیسیون تخصصی عمران مجلس پاسخ دهد.

داداشی با اشاره به درگیری نمایندگان تخصصی کمیسیون ها و پرداختن به بررسی لوایح و برنامه های بودجه ۹۶ و با بیان اینکه کمیسیون های تخصصی تعطیل شده و به سوالات رسیدگی نمی کنند، اظهار داشت: در اولین فرصت، وزارت راه باید پاسخ دهد که چرا وقتی مقرر شده بود عمق حوضچه به درافت ۴ و نیم برسد هنوز عملیاتی نشده است.

به این ترتیب و بر خلاف ادعای مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان به نظر می رسد این بندر نه تنها شکوفا نشده است بلکه ضمن عقبگرد، این روزها شرایط خوبی نیز ندارد.

عدم پرداخت به موقع حقوق پرسنل این بندر نیز موید این امر است که لنگر کشتی بندر آستارا این روزها به گل نشسته است.

 

به نقل از ۸ دی

انتهای پیام/

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir