امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
تاریخ انتشار:۰۷/ ۱۱/ ۱۳۹۵
دسته خبری: ایران و جهان, سیاسی
دونالد ترامپ

رییس جمهوری آمریکا گفت که با صدور احکام تازه مصمم است با کشیدن دیواری در مرزهای جنوبی کشورش و جلوگیری از ورود مهاجرین غیرقانونی و خروج کسانی که خطری برای امنیت کشور محسوب می شوند امنیت را به امریکا بازگرداند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رضوان خبر: دونالد ترامپ‘ در دیدار روز چهارشنبه خود از وزارت امنیت ملی آمریکا و دادن سوگند به وزیر تایید شده این وزارت خانه گفت که امروز با صدور دو حکم ویژه ریاست جمهوری قدم دیگری در انجام وعده های خود برای حفظ امنیت کشورش برداشته است.
وی مدعی شد که کشیدن یک دیوار مرزی به طول ۳ هزار و ۲۰۰ کیلومتر در جنوب این کشور و در مرز مکزیک به شدت به نفع مردم مکزیک و اقتصاد این کشور خواهد بود و درعین حال علاوه بر حفظ امنیت آمریکا میلیون ها شغل ایجاد و میلیاردها دلار درآمد نصیب این کشور خواهد کرد و همچنین سبب بهبود بی سابقه روابط میان دو کشور خواهد شد.
ترامپ یکی از ثمرات احداث این دیوار را کمک به دولت مکزیک برای جلوگیری از مهاجرت غیرقانونی ساکنان آمریکای مرکزی و برخورد موثرتر با قاچاقچیان مواد مخدر و از میان بردن قاچاقچیان برشمرد.
وی در رابطه با فرمان دومی که روز چهارشنبه صادر کرده ؛ گفت: همانطور که در گذشته گفته است مصمم است تا ‘آدم های بد’، تبهکار و بزهکار را از این کشور بیرون بیاندازد و به دوران بزهکاری در کشورش خاتمه بدهد.
رییس جمهوری آمریکا در ادامه گفت که یکی از نکاتی که منتقدین طرح مهاجرتی او بر آن انگشت می گذارند خانواده های این مهاجرین است اما به سرنوشت خانواده های آمریکایی که فرزندان آن ها بدست مهاجرین غیرقانونی کشته شده اند سخنی به میان نمی آورند و افزود که او به عنوان رییس جمهوری آمریکا وظیفه ای برتر از حراست از جان مردم کشورش نمی شناسد.
وی افزود که یکی دیگر از مفاد این فرمان به رویه بازداشت و رها کردن در مرزهای آمریکا خاتمه خواهد داد و براساس آن مامورین مرزی همه مهاجرین غیرقانونی را به کشورهای خود بازخواهد گرداند.
علاوه بر این ها به گفته وی ؛ حکم تازه این قدرت را در اختیار نیروهای انتظامی مهاجرت و مرزبانی قرار خواهد داد تا با کسانی که خطری برای امنیت عمومی این کشور محسوب می شوند با قاطعیت برخورد کنند.
ترامپ اضافه کرد که به موجب این حکم ۵ هزار نیروی تازه برای کنترل مرزهای آمریکا استخدام خواهند شد و شمار نیروهای انتظامی مهاجرت و مرزبانی کشور تا سه برابر افزایش پیدا خواهد کرد و همزمان با آن ؛ مرجعی برای رسیدگی به جنایاتی که مهاجرین غیرقانونی در این کشور مرتکب شده اند ؛ تعیین خواهد گردید.
درحالی که برخی رسانه ها به لغو روادید و جلوگیری موقت از ورود شهروندان ۷ کشور دنیا به آمریکا به عنوان بخشی از این فرمان اشاره کرده اند رییس جمهوری آمریکا در سخنان ۱۷ دقیقه ای روز چهارشنبه خود کوچکترین اشاره به این موضوع نکرد.
شبک**-۴-۵۴۱**۱۳۹۲**انتشار دهنده: ابوالفضل بابایی

 به نقل از خبرگزاری ایرنا

انتهای پیام /*

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir