امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۱۱/۲۹
نایب رئیس هیئت ورزش روستایی؛

اولین جشنواره فرهنگی ورزش ویژه بانوان در رضوانشهربا حضور جمعی از مسئولین شهرستان برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی رضوان خبر: در خصوص برگزاری اولین جشنواره فرهنگی ورزشی و بازی های بومی محلی ویژه بانوان، سرکار خانم مریم خان بابایی نایب رئیس هیئت ورزشی روستایی و بازی های بومی محلی در شهرستان رضوانشهر،در مصاحبه با رضوان خبر، اظهار نمود:این جشنواره از سوی هیئت بازی های بومی محلی با همکاری کمیته امور بانوان در فرمانداری، میراث فرهنگی و ادراه ورزش و جوانان و جمعی از ادارات شهرستان برگزار گردید.

سرکارخانم خان بابایی بیان نمود: هدف از برگزاری این جشنواره، اشاعه آداب و رسوم و فرهنگ بازی های بومی محلی و انتقال آن از نسل گذشته به نوجوانان و جوانان و ترویج این بازی در بین جوانان امروزی و ایجاد شور و نشاط و شادابی و امید در بین شهروندان بوده، که علاوه بر جلوگیری بازی های استرس زا رایانه ای و جلوگیری از تهاجم فرهنگی بوده است.

خان بابایی گفت:در طی برگزاری این جشنواره علاوه بر بازی های بومی محلی از جمله طناب کشی،وستی،کاتای تیمی نوجوانان و همچنین اجرای موسیقی های محلی اعم از نینوازی، تمبک نوازی، مولودی خوانی و شعر خوانی از سوی هنرمندان زن رضوانشهری برگزار گردید.

وی در ادامه با اشاره به حواشی برنامه تصریح کرد: در حاشیه این جشنواره نمایشگاه صنایع دستی، انواع نان و شیرینی محلی و سوغات برگزار گردید.

*این جشنواره با حضور جمعی از مسئولین شهرستان رضوانشهر در سالن ورزشی شهید محسنی شهرستان، همراه با اهدای جوایز برگزار گردید.

انتهای پیام/.

 

 

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir