امروز مصادف است با: ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
تاریخ انتشار:۱۴/ ۰۱/ ۱۳۹۶

ایران برای نوین سازی ناوگان بالگردی خود یادداشت تفاهمی را با روسیه برای ساخت کارخانه مونتاژ دو نوع بالگرد امضا کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رضوان خبر: صنایع بالگرد سازی روسیه و سازمان گسترش و نوسازی ایران (IDRO) قصد دارند تا در سرمایه گذاری مشترکی بالگرد «کا-۲۲۶ » و «آتسات» را تولید نمایند.

 

به نوشته «وبگاه هوانوردی روسیه» هفته گذشته شرکت بالگردسازی روسیه از مونتاژ این بالگردهای غیرنظامی سبک در ایران خبر داده بود.

 

«آندره بوژنسکی» مدیر عامل شرکت بالگردسازی روسیه  و «منصور  معظمی» مدیر شرکت گسترش و نوسازی ایران یادداشت تفاهمی را به این منظور امضا کردند  که هدف  آن گسترش همکاری‌های دوجانبه و نوین سازی ناوگان بالگردی ایران اعلام شده است.

 

به نوشته وبگاه هوانوردی روسیه، ایران قصد دارد از مجموعه متنوعی از بالگردهای ساخت روسیه چون Mi-17» «Mi-171» ، «Mi-171E»، «Mi-8MTV» و «Mi-17V-5» استفاده کند.

 

کاموو- ۲۲ یا «KA-226» بالگرد ساخت کارخانه« کاموو» در روسیه است. این بالگرد نخستین بار در چهارم سپتامبر ۱۹۹۷ مورد استفاده قرار گرفت و در خدمت نیروی هوایی روسیه و هند قرار دارد. هزینه هر فروند از این بالگرد حدود  ۴میلیون دلار اعلام شده است.

منبع: دانشجو

انتهای پیام/.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir