امروز مصادف است با: ۱۳۹۷/۰۲/۰۲
تاریخ انتشار:۲۶/ ۰۱/ ۱۳۹۶
مدیرعامل شرکت آبفار گیلان عنوان کرد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان از سنجش سلامت آب آشامیدنی روستاهای این استان طبق استانداردهای ملی و سازمان جهانی بهداشت خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رضوان خبر:محبعلی رنج‌ور بعد از ظهر امروز در نشست شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان با اشاره به سنجش سلامت آب آشامیدنی روستاهای استان اظهار کرد: آزمایش‌های کنترل کیفیت آب شرب و سالم به صورت مستمر در سال گذشته پایش شده است.

وی با بیان اینکه بیش از ۸۲۹ هزار نفر در یک‌هزار و ۷۷۶ روستای گیلان از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار هستند، افزود: آب آشامیدنی روستاییان گیلان بهداشتی و مناسب است و در آزمایشگاه‌های شرکت آبفار سنجیده می‌شود و توسط مراکز بهداشت مورد نظارت قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان مطلوبیت آزمایش‌های انجام شده را بیش از ۹۸ درصد ذکر کرد و یادآور شد: سال گذشته بیش از ۷۸۵ هزار و ۶۰۹ مورد آزمایش سنجش سلامت آب شرب روستایی در گیلان انجام شد.

وی با اشاره به اینکه اکنون ۲۶ نفر کارشناس کنترل کیفیت شرکت آبفار در این زمینه مشغول به‌کار هستند، خاطرنشان کرد: در مدت مذکور ۶۰۱ هزار و ۱۷۹ مورد آزمون کلرسنجی، ۱۱۷ هزار و ۷۳۹ مورد آزمون کدورت سنجی، ۳۷ هزار و ۲۱۷ مورد آزمون باکتریولوژی و ۲۹ هزار و ۴۷۴ مورد آزمون HPC از منابع، مخازن و شبکه‌های توزیع آب شرب روستاهای این استان صورت گرفت.

به گفته رنج‌ور،کار نمونه‌برداری و آزمایش آب شرب روستاهای استان در ۱۵ واحد آزمایشگاهی شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان به طور مستمر در حال انجام است.

منبع: فارس

انتهای پیام/.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir