امروز مصادف است با: ۱۳۹۷/۰۲/۰۵
تاریخ انتشار:۱۶/ ۰۲/ ۱۳۹۶
دسته خبری: سیاسی

رئیس شورای شهر تهران گفت: در مسئله برجام می‌گویند همه تحریم‌ها برداشته شده، اما چنین نیست و هر روز شاهد وضع تحریم جدیدی هستیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رضوان خبر: **پاسخ‌دولتی‌هادر مناظره شب گذشته از پیش تعیین شده بود

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو در خصوص عملکرد زوج روحانی- جهانگیری در مناظره شب گذشته گفت: به نظر می رسید دوستان مسائلی را آماده کرده بودند که مطرح کنند و به نوع سوال ها و پاسخی که به این سوال ها می دادند توجه چندانی نداشتند.

وی ادامه داد: این افراد یادداشت هایی داشتند و پاسخ هر سوال را از روی یادداشت های از پیش تعیین شده قرائت می کردند، که البته این نوعی روش تبلیغی هم محسوب می شود اما مردم باید قضاوت کنند.

چمران در پاسخ به این سوال که آیا حامیان برجام به خوبی توانستند جواب منتقدین را بدهند، نیز گفت: در مسئله برجام آنگونه که واقعیت ها اتفاق افتاد بیان نشد معمولا این بحث عنوان می شود که همه تحریم ها برداشته شده است اما چنین نیست و هر روز شاهد وضع تحریم جدیدی هستیم.

 رئیس شورای شهر تهران با اشاره به سخنان رئیس جمهور در آستانه دور قبلی انتخابات مبنی براینکه کاری خواهیم کرد که هم چرخ سانتریفیوژها بچرخد وهم چرخ زندگی مردم گفت: امروز ما شاهد گردش چرخ زندگی مردم نیستیم.

وی با انتقاد از حمله کردن به عملکرد دولت های قبل گفت: حمله کردن به دولت های گذشته دلیلی ندارد و باید دید در آینده چه باید کرد.

چمران در پاسخ به این سوال که اصول اخلاقی تا چه اندازه در مناظره شب گذشته رعایت شد گفت: در مناظره باید اصول اخلاقی رعایت شود در غیر این صورت شاید اصلا نتوان نام مناظره بر آن اطلاق کرد. جلسه شب گذشته بیشتر تریبون آزاد بود که افراد مسائل مختلف را از طریق این تریبون بیان می کردند.

**هدف از بردن نام شجریان جلب توجه طیف خاصی از مردم بود

 رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال که به نظر شما طرح مسائل انحرافی از جمله ممنوعیت پخش آثار یکی از هنرمندان از صدا و سیما با چه هدفی در مناظره صورت گرفت گفت: هدف اصلی این اتفاق استفاده از طیف خاصی از مردم بود، و الا این مسائل مشکلات اساسی کشور نیستند و حتی در زمینه هنر نیز ما مشکلات جدی تری داریم که باید به آن پرداخته شود.

ویدر پایان این گفتگو با بیان اینکه استفاده از این روند و بیان اسامی که در بین مردم دارای جایگاه هستند نوعی استفاده از فرصت می باشد گفت: به اعتقاد من دو قطبی کردن فضای انتخابات شایسته نیست و ما میزان آزادی هایی که هم اکنون در سایر کشورها ازآن برخوردار هستند را می دانیم و اصولا ایران به همین میزان آزادی می بالد و نباید این آزادی زیر سوال برود.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir