امروز مصادف است با: ۱۳۹۶/۰۹/۲۰
تاریخ انتشار:۱۲/ ۰۶/ ۱۳۹۴
امام جمعه رضوانشهر/

برگزاری یادواره ها مجلس ختم نیست بلکه یک مراسم حماسی است تا در این آیین ها دوران با عظمت دفاع مقدس و جانفشانی های شهیدان به درستی تبیین و تشریح شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری رضوان خبر ، حجت الاسلام والمسلمین هادی حبیبی با بیان اینکه باید رویکرد برگزاری یادواره ها شهدای والامقام به عنوان یکی از راههای درست ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه تغییر اساسی کند، بیان کرد: همانگونه که می گوییم شهدا مظهر قدرت هستند باید مراسم یادواره شهدای گرانقدر نیز با همین نگاه برگزار شود.

وی با اشاره به توجه رییس جمهوری و دولت یازدهم به خانواده های معظم شهدا و ایثارگران و اهمیت تشکیل شورای فرهنگ ایثار و شهادت بیان کرد: این شورا با ابلاغ ویژه رییس جمهوری در سطح کشور به اجرا گذاشته شده که بسیار ارزشمند است.

امام جمعه رضوانشهر بیان کرد: برای حفظ اقتدار و صلابت دین و نظام جمهوری اسلامی ناگزیر به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت هستیم و تا وقتی نسبت به حفظ این مهم تلاش کنیم ارزشهای نظام نیز محترم شمرده می شود و همین فرهنگ ایثار و شهادت است که امنیت را در کشور نهادینه کرده است.
حجت الاسلام حبیبی بیان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت از برجسته ترین نکات سبک زندگی اسلامی است که بسیاری از بزرگان دین نیز در صدر اسلام به رزمندگان و خانواده های شهدا احترام می کردند.
وی افزود: امروز ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تنها راه مقابله با توطئه های دشمنان و حفظ ارزش های والای انقلاب اسلامی است؛ بنابراین باید در این راستا گام های اساسی برداریم.
حبیبی در بخشی دیگر از سخنان خویش با تقدیر از زحمات جامعه رسانه ای کشور در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت گفت: رسانه های داخلی کشور با انعکاس دقیق و به موقع اخبار حوزه فرهنگ ایثار و شهادت رسالت خود را بدرستی عمل کرده اند و در این عرصه پیشتاز می باشند.
حجت الاسلام حبیبی اضافه کرد: خبرنگاران و رسانه های جمعی باید تلاش مستمر و گسترده ای در این خصوص انجام دهند تا نگاه جامعه در برگزاری صحیح یادواره های شهدا که همان برگزاری آیین های حماسی دوران دفاع مقدس است نیز تغییر کند.

مسلم همتی در ادامه گفت : با توجه به تبلیغات گشترده غربی ها برای جواناو و نو جوانان ، با تقویت فرهنگ ایثار و شهادت میتوان به مقابله و پیشگیری پرداخت.

رئیس بنیاد شهید رضوانشهر متذکر شد : شهرستان رضوانشهر دارای ۱۳۶ شهید و بیش از ۳۶۰ آزاده و جانباز دارد.

انتهای پیام /

دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Copyright © 2011 - 2017 Rez1khabar.ir